star chick-chat.org star Chick-chat.org star За форума star Падащо меню
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Падащо меню  (Прочетена 18755 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« -: Май 14, 2007, 09:27:24 »

На работа съм и забелязвам нещо много странно. Като се регвам, направо цъквам на реда за никнейм и ми пада меню с всички юзърски имена, които са използвани на този компютър- само мои и на колегата ми.
Преди няколко дни обаче в скромното списъче с никове имаше и TOI  Shocked Предположих, че сигурно колегата някъде е регнат така, понеже никът не е кой знае колко уникален.
Но днес има и нови попълнения - cristall и AnnaT.  Shocked  Shocked  Shocked
Как става този номер? Едва ли са ми щурмували компютъра събота и неделя, като няма никой тук.
Обяснете ми моля ви  Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #1 -: Май 14, 2007, 10:01:20 »

Това, което ми хрумва е, че ти (ако не се сещаш) или просто твой колега, влиза във форума и след това прави сърч на въпросните никнеймове в гугъл например. Защото това падащо меню, за което говориш (то не е такова де) предствалява просто всички думички, които някога са се попълвали не само като юьърнейм из форуми, пощи и т.н., но и в търсачки, например.
Ако си с Internet Explorer, тази опция се казва Autocomplete, и ако не се лъжа можеш да я изключиш от опциите, в раздела Security.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2 -: Май 14, 2007, 10:20:52 »

Ами аз със сигурност не съм, а на колегата ми му е доста безразличен и скучен форума  Rolling Eyes . Странна работа. И не излиза всичко, което съм търсила в гуугъл, защото там сме търсили доста неща, а тук излизат 4-5 наши ника само.
С Мозила сме, ако е от значение.  Rolling Eyes
Друго, за което се замислих е, да не би да е от нета? Ние сме с БТК, и ако и Анна, Кристал и ТОЙ са с БТК може би нещо се вързва  Blink  Confused
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Май 14, 2007, 10:33:53 »

Цитат на: "lioness"
Друго, за което се замислих е, да не би да е от нета? Ние сме с БТК, и ако и Анна, Кристал и ТОЙ са с БТК може би нещо се вързва  Blink  Confused

О не, това е абсурд просто. Някой се е пробвал или да влиза, или да търси нещо с тези никове, че не са реалните хора е ясно ...
Но щом казваш, че на колегата ти му е скучен форума, значи все пак знае за него, така, че за пред теб може да му е скучен, а иначе не ;)
Не знам какво друго да ти кажа - ..но щом си с Мозила, тя има същата опция, само дето наистина в полето за юзърнем излизат само думи, които си вкарвал за юзърнейм, без такива от търсачките.
Можеш да провериш по хисторито дали някой е влизал във форума в дни, когато ти не си била на работа.
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #4 -: Май 14, 2007, 10:36:36 »

бизар е права, няма общо с доставчика.
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
lioness
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 14, 2007, 13:09:41 »

Потресена съм!  Shocked
Вчера е влизано във форума, писано е лично на Анна, гледани са теми  Shocked
А колегата ми не е от Варна и неделя въобще не е идвал тук. Другият вариант е шефът да е идвал само, понеже не работим в неделя и да е гледал  Blink  Ама са отваряни главно бебешки теми... Странна работа.  Blink
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15607

« Отговор #6 -: Май 14, 2007, 13:20:32 »

Потресена съм!  Shocked
Вчера е влизано във форума, писано е лично на Анна, гледани са теми  Shocked
А колегата ми не е от Варна и неделя въобще не е идвал тук. Другият вариант е шефът да е идвал само, понеже не работим в неделя и да е гледал  Blink  Ама са отваряни главно бебешки теми... Странна работа.  Blink

Shocked

Е за туй си трия Хисторито в работата Razz
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #7 -: Май 14, 2007, 13:37:18 »

Лично на ана? От твоя акаунт? Какво пише?
Мноо странно, натискаш ли 'изход' като затваряш форума? щото ако имаш няколко браузъра отворени примерно и го затвориш само от хиксчето и после се върнеш на форума , си логната с ника и всичко. Може някой да се е избъзикал, а може и да са те отвлякли извънемните и да са те поставили под хипноза, диктувайки ти какво да пишеш.  Lol  Kiss
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #8 -: Май 14, 2007, 13:49:53 »

лиони и на мен ми се струва съмнителна работа , освен верно да има връзка с извънземните  Blink  Lol  Lol  Lol
Активен

Don’t feed the forum trolls
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #9 -: Май 14, 2007, 14:04:16 »

И на мен ми се е случвало, но като влизам от работата и трия. Колегите са ми нещо ужасно и няма да се зачудя ако си четат темите ми редовно. Не, че им е интересно, просто от любопитсво и после да ме юркат. Случвало ми се е да се пише от моят ник, не не беше от работата, аз разбрах кой е и яко викане падна Cheesygrin
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #10 -: Май 14, 2007, 14:07:46 »

Принципно, това с показването на няколко ника когато се логваш/регваш е заради autocomplete опциите както каза Бизар. Даже ако два форума използват едни и същи системи, autocomplete стойностите може да се обединят (т.е. да се появяват и от единия и от другия в един списък).

Останалото с личните не го разбрах.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 14, 2007, 14:56:17 »

В хисторито имаше АннаТ. л.с. писане на отговор. Нещо такова. Като цъкнах ми излезе да въведа юзър нейм и парола. Не съм въвеждала, просто се очудих.
Винаги си затварям форума или натискам изход. А и в петък аз последна излязох от офиса, днес първа влязох. Просто вчера някой е ходил и е разцъквал явно.
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 14, 2007, 15:16:24 »

Ми ана ще каже като дойде,въпреки че мен ме съмнява. Писала ли си и лично на нея, от работа? Хриси ги знае тия неща, но не се ли съхранява информация за предишни действия в хисторито?
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #13 -: Май 14, 2007, 15:31:23 »

В хисторито имаше АннаТ. л.с. писане на отговор. Нещо такова. Като цъкнах ми излезе да въведа юзър нейм и парола. Не съм въвеждала, просто се очудих.
Винаги си затварям форума или натискам изход. А и в петък аз последна излязох от офиса, днес първа влязох. Просто вчера някой е ходил и е разцъквал явно.

Само една подробност. Ти си отворила хисторито, кликнала си на това "писане на отговор", при което това ще го има и в днешното хистори. За същото може да става дума и в старото Smile

Сори днес малко ни е зор с главата... не разбрах какво знам  Confused
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 14, 2007, 15:42:15 »

Ами бях и писала на Анна... Но преди 2 седмици сигурно  Unsure
Както и да е, и да са чели, и да не са чели - нищо не мога да направя Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #15 -: Май 14, 2007, 15:44:17 »

Агата Кристи просто пасти да яде. Smile
Ти как разбра, че има писано ЛС до Анна? Видя че има такъв линк в хисторито или провери Получени/Изпратени в кутията си?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
lioness
Newbie
*

« Отговор #16 -: Май 14, 2007, 15:48:55 »

Видях такъв линк в хисторито. Абе оставете, няма значение Smile Явно някой ми е гледал изпратените съобщения и това е отишло направо в хисторито от вчера. Има 2 заподозряни - шефът и охраната. Но охраната е доста възрастен, и ме съмнява, че знае как да си пусне компютъра.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #17 -: Май 14, 2007, 15:52:56 »

Провери си в кутията - там имаш две менюта Изпратени/Получени. Ако е било пратено съобщение ще го има там. Ако не го е прочела още ще е в Изпратени, ако го е видяла в Получени. Също така си има дата и час на пращане, макар че часовника на форума нещо не е в час. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #18 -: Май 14, 2007, 15:57:09 »

Пък според мен, някой просто е цъкнал в списъка с хисторито, а не е чел нищо.
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #19 -: Май 14, 2007, 15:59:02 »

Аз мислех че е проверила кутията, щото питах какво пише, но тя не каза. Съответно реших че няма нищо.  Surprised
Ако наистина няма нищо в кутията, мисля че никой не ти е влизал в акаунта, а това се дължи на кукис, хистори, темпорари файлс и квото и да е подходящо в случая.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #20 -: Май 14, 2007, 16:28:09 »

Няма пратено съобщение. Най-вероятно Хриси е права и просто е отворено хистори.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Май 14, 2007, 17:13:58 »

Освен това е възможно няой просто да е натиснал на бутона ЛС на Анна, като след това му е излязло полето да си въведе име и парола, т.е. нищо не е пращано със сигурност.
И аз така съм намирала след себе си на работа, само, че във форума на бг-мамма, защото там съм винаги логната.
Та, мисля, че някой просто си е разглеждал ...или е цъкнал случайно няколко линка, но вече кой е бил, само ти си знаеш
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #22 -: Май 14, 2007, 17:35:57 »

Няма ли си някакъв лог форума, да се види кога въобще си се логвала него ден.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 14, 2007, 17:38:12 »

Датата и часа на последното логване се пазят само.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #24 -: Май 14, 2007, 17:54:11 »

Преди малко говорих с колегата по Скайп. Каза, че шефът имал навик да разглежда къде сме влизали ;) А колегата ми не е бил в града, както си и знаех.
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: