star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Има ли място таткото в родилната зала?
Анкета
Въпрос: Да бъде ли таткото в родилното?  (Гласуването приключено: Май 13, 2007, 20:12:07)
Да, разбира се - 16 (33.3%)
Категорично не - 15 (31.3%)
Не съм сигурен/а - 17 (35.4%)
Общ брой гласове: 48

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли място таткото в родилната зала?  (Прочетена 25216 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« -: Май 13, 2007, 20:12:07 »

За да не спамим темата на Мини, направих нова. Кажете си мнението- бихте ли искали мъжът ви да е до вас, докато раждате? На запад е модерно, тук е по-скоро изключение. Въпрос на личен избор. Според някои мъжът едва ли не се 'отвращава' и плаши много да гледа този ужасен процес, според други ако не в този най-съкровен миг, кога да е до теб половинката ти?

Алекс, Мини, сами ли решихте да не сте с него, или в болниците не даваха? Или самият татко не искаше?

Аз не съм сигурна какво бих избрала. Хем ми се иска да е до мен и да ми държи ръката (ако не му я издера цялата Smile) ) и да ми говори нещо в паузите, хем наистина е тежко за него и е грозна гледка, освен това може да пречи.

Интересно ми е и мъжете какво мислят- бихте ли присъствали?
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7083

« Отговор #1 -: Май 13, 2007, 20:30:02 »

според мен трябва да е въпрос на личен избор. Аз лично не бих имала нищо против мъжа ми да присъства на раждането (ако не е секцио, естествено). Гледката със сигурност няма да е приятна, но пък защо само на мъжете да им се спестява ..
Активен

marilena
Newbie
*
Публикации: 292

« Отговор #2 -: Май 13, 2007, 21:06:17 »

Ако са смели мъжете да ходят  в родилна зала, но не мисля, че има много такива мъже. Жените са по-безстрашни и не се плашат лесно от кръв. Аз като питах мъжа ми той направи ей такава  Shocked физиономия и каза, че не му е на дневен ред.
Активен
Sofi
Newbie
*
Публикации: 491

« Отговор #3 -: Май 13, 2007, 21:24:27 »

Има един лаф,че мъжете които присъстват на раждането обикновено не са присъствали при правенето на бебето.  Big grin

И личното ми мнение-макар че не съм раждала е същото. Big grin
Мъжете нямат място там.  Very mad
Активен

Любовта е отговорът, но докато го чакаме сексът повдига някои доста интересни въпроси.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #4 -: Май 13, 2007, 21:30:06 »

Аз предпочитам да не е в родилната зала с мен. Просто такава ми е нагласата и дори немога да формулирам точно защо... Blink
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #5 -: Май 13, 2007, 21:49:01 »

Аз лично съм против мъжа да присъства на раждането.
Най-малкото гледката не е от най-приятните и може би в дадени случаи може да повлияе на сексуалния живот.
Активен
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #6 -: Май 13, 2007, 22:02:50 »

Аз също мисля,че мъжа няма място в родилната зала.Може би един ден,когато раждам  (Дай Боже) ...няма да искам мъжа ми да е при мен.Сигурно е въпрос на нагласа,концентрация и спокойствие..знам ли.
Алекс и Мина ми е интересно какво ще кажат,след като са минали вече през това Lol  Да се включват... Razz
Лично аз сам против.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #7 -: Май 13, 2007, 22:16:24 »

Аз не си го представям ситуацията, в която раждам, а мъжът ми ми държи ръката и да ми говори глупости за разсейване.  Lol
Баща ми е писал някакъв проект докато майка ми ме е раждала, предпочитам и мъжо да върши някаква работа и да звънка в родилна зала за новинки  Smile
Активен

blonde
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #8 -: Май 13, 2007, 22:17:46 »

Чакам с интерес мнението на TOI. Cheesygrin
Активен
Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #9 -: Май 13, 2007, 22:21:57 »

не мога да си представя картинката любимият да е до мен в такъв момент- на него му става лошо като си пореже пръста или пък като му взимаха кръв сега преди операцията...Но иначе той самият изявява май желание в подобен момент да е до мен...Не ни е обаче на главата, така че има време и време да се реши...
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #10 -: Май 13, 2007, 22:30:45 »

Веднъж си бяхме говорили за това и ми каза: "Не мисля, че ще го преживея да съм вътре."  Shocked
Много пък са чувствителни тия мъже  Mad
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 13, 2007, 22:35:31 »

Хм, явно аз съм сбъркана, ама на мен ми се вижда тъпо аз да се мъча часове наред, а той да си кара кефа някъде и да няма нищо общо с това. Нямам предвид, че искам и той да се мъчи, далеч съм от тази мисъл, но нали затова сме заедно, за да се подкрепяме...? Той е родител точно толкова, колкото и аз, защо да стои настрана? И ако ме обича, разбира се, че няма да избяга, само защото е видял малко кръв...ЗНам,че е много по-гадно, отколкото го представям, но все пак ако раждането не е от тежките, много по-добре ще ми се отрази да съм с него...времето ще мине по-бързо..

Ако ме види приятелят ми какви ги пиша, сигурно ще избяга от мен  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #12 -: Май 13, 2007, 22:46:25 »

Да си прави кефа някъде?!  Blink  Ти виждала ли си милите татковци как дълбаят коловози пред болницата и се опитват да си хипнотизират телефона с поглед, за да звънне най-накрая? Това да си в неизвестност също не си е работа...

Аз пък мисля, че това трябва да е последния довод за едно такова решение! Защо трябвало само аз да се мъча? Или "нека и той да види малко гадории"! Ужас! Вие представяте ли например както Мини се е мъчила и Бубчо ако беше до нея, колко мъчително щеше да е за него да я гледа как страда?! Тя така или иначе ще си роди. Няма къде да ходи. Ама това за съпричастността ми се струва абсурдно. Като отмъщение някакво. Или доказателство колко тежка е съдбата на жените...
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7235

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #13 -: Май 13, 2007, 22:52:59 »

Гледайте на Мартин Лорънс шоуто Runteldat. Там има един скеч как татковците преживяват раждането на детото, ако им се даде да гледат. Няма такъв смях, честно ви казвам!  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 13, 2007, 22:58:45 »

Лориии, не ми обръщай думите така. Изрично подчертах:

" Нямам предвид, че искам и той да се мъчи, далеч съм от тази мисъл, но нали затова сме заедно, за да се подкрепяме...? Той е родител точно толкова, колкото и аз, защо да стои настрана?"

Че не е заради 'айде и на него да му е гадно'. Аз го обичам тоя човек, не мога да разсъждавам така. Просто мисля, че може да сме заедно в това, което и без това е наше общо дело. И че ако тук той не покаже съпричастност, то къде другаде...?

И не давай примери с никой от форума, защото всеки си е различен и има свои причини. Аз си обичкам нашите мами и само някоя от тях да е решила, че обиждам мъжа й или нещо подобно- не, за тях съм сигурна, че имат любащи татковци и просто така са избрали. Но ми е интересно защо точно Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #15 -: Май 13, 2007, 23:09:00 »

Аз те разбрах Smile Само не ми допадна изразът "той да си кара кефа някъде и да няма нищо общо с това". Нямах предвид конкретно за теб, че искаш да накараш мъжа ти да страда. Просто и преди съм чувала изказвания от рода на "няма само аз да се мъча!" и ми е много...недоумяващо...
А за Мина дадох примера, защото тя е имала малко по-тежко раждане. Не съм си и помисляла, че искаш да обиждаш мъжа й.

Ето, ще дам пример с мен: аз като съм болна или като е трябвало да ми правят някаква манипулация (да ме шият и т.н.), изобщо не искам да има мои близки около мен. Не обичам някой да ме гледа как страдам, защото на мен лично ми е много по-тежко да гледам как някой, който безумно обичам, се мъчи, отколкото аз да преживея същата болка.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #16 -: Май 13, 2007, 23:15:09 »

Гласувах, че не съм сигурна, но повече клоня към това, че нямат място в родилната зала. Тази тема ми навява спомнени от един филм, комедия. Мадамта докато се напъваше, сграбчи, чарковете на мъжа си и така зверски ги стискаше, че горкият човек накрая припадна когато се роди бебето. Lol  Lol  Lol
Активен

aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #17 -: Май 13, 2007, 23:46:20 »

Аз гласувах, че не съм сигурна. Не знам. Както той си реши като му дойде времето. На мен ми е все тая. Бих се радавала, ако е до мен понеже това е човека когото най-много обичам и това дете ще ми е от него, част от него самия, както и от мен. Но от друга страна - защо и на него да му е още по-гадно като ме гледа как раждам? Не, че отвън няма да му е по-малко зле от притеснение, ама... Не знам, ако той реши нека присъства, ако не - ще ме чака отвън, за мен няма проблем. Нито ще се разсърдя или обидя нищо;). Не го приемам като липса на обич, съпричастност или нещо такова. Все пак това си е негов избор Smile
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
3axap
Newbie
*
Публикации: 134

По-сладка от шоколад!

« Отговор #18 -: Май 14, 2007, 00:15:53 »

И аз гласувах, че не съм сигурна, но не защото не искам той да е до мен, а защото няма да го издържи. Забранява ми да давам кръв (кръводарител съм по принцип), защото се притеснява от това да ми източват половин литър за нищо, а ако там види да е от мен... ще си припадне като едното нищо Smile Не е смешно, но все пак ми се струва ненормално мъжете да са такива... "женчовци" Smile Странна игра на думи в случая...
Активен

на лов за захар... Smile

http://picasaweb.google.bg/3axxxap
aaa
Newbie
*
Публикации: 973

« Отговор #19 -: Май 14, 2007, 00:29:33 »

Абе според мен в случая с разждането е въпрос на психика, не на "женчовщина". Ние жените сме подготвени по принцип, по подразбиране за това изживяване. Мъжете не са. Те никога няма да родят, те не са настроени по същия начин:)
Активен

Веднъж Малечко-Палечко станал кръводарител. Каква глупава и нелепа смърт...!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #20 -: Май 14, 2007, 08:25:01 »

Не бих искала да е с мен в родилната зала, но би ми било много глупаво, ако си е у дома и чака да го известя, че е татко по телефона.
Всъщност не съм много запозната, но предполагам, че има начин веднага след раждането таткото да влезе ...или ?
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #21 -: Май 14, 2007, 09:43:18 »

Виждала съм ка се ражда бебе, гледката не е от най-приятните. Сматам, че мястото избщо не му е в родилната зала, първо зщото мъжете са по-големи шубета от жените и второ спомена за това раждане може да се окаже негативно за сексуалният им живот за напред Smile
Активен
aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #22 -: Май 14, 2007, 09:48:58 »

аз ще ви разкажа как беше при нас.
когато отидох да разгледам предварително обстановката във вми, ме разведоха навсякъде и ми обясниха, че мога да позлвам вип родилна зала, където таткото да е до мен. категорично отказах. после споделих с него и той каза, че съшо няма мерак.
после на курса за бременни лекторката ни разказа как имало един татко, който имал голям мерак. като почнало естественбото раждане
снимал с видеокамера. след 15 мин. хвърлил камерата и избягал от залата, викайки, че повече секс с жена си няма да прави.

аз лежах в предродилна зала часове и едва издържах стоновете и крясъците на жените около мен. мъж това не може да го понесе.  на магарето в родилна зала съм седяла около половин час, в т.ч. 4 серии напъни, за да излезе ави и после шев и кройка. при изгонването на плода трябва да си концентриран само върху напътствията на лекаря и върху напъните. съзнанието ти трудно може да се разконцентрира, държейки нечия ръка. чак след като ме зашиха видях, че около мен е имало поне 6 човека - аз помнех само един глас - на доктора.

в следродилна зала мъж ми стоя до мен 2 часа - това беше страхотно, защото тогава жената не знае къде се намира - от еуфория и от изтощение. докато изкарваха жената, родила след мен, се разкри гледката на друга жена, която в този момент я зашиваха. кървищата ще ви ги спестя. на мен ми призля, а на мъж ми видях как му се повдигна и с мъка се възпря да не повърне, обръщайки се обратно.

с колкото и мъже да съм говорила, никой не е искал да бъде при жена си. самите лекари казват, че това не е място за мъже - няма да понесат обстанбовката и гледката.
лично аз знам, че съпругът ми толкова много се е вълнувал, докато аз съм била в родилното, че повече от това няма накъде. според мен това е ролята на бащата - да стои отвън и да се притеснява.
другото са женски тайни.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 14, 2007, 10:00:02 »

Браво! Точно това и аз исках да кажа, но друго си е, когато го сподели някой препатил.
Аз също от опит съм установила, че мъжете по-трудно понасят такива гледки (приятелят ми е друга порода - той от малък обича дасе разхожда из разни морги и т.н.). Та те масово припадат като им взимат кръв на военните комисии, камо ли нещо по-сериозно.
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #24 -: Май 14, 2007, 11:44:01 »

И според мен трябва да е опция, тъпо е категорично да се забрани нещо което е толкова индивидуално. В момента аз не съм сигурна,а и не ми е дошло до главата, но пък всяка една страна си има и добри и лоши черти. Снощи питах приятеля ми дали той ще иска да присъства и отговора му беше нещо от сорта на 'може би да'. Така че не всички мъже се гнусят или плашат от тая работа.  Smile А може би просто не знае за какво става въпрос.  Lol
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #25 -: Май 14, 2007, 12:17:45 »

Определено не бих искала да бъде на раждането. После разбирасе бих искала да е до мен, но по време на раждането първо мисля, че няма да издържи и второ не искам да ме вижда в това положение.
Активен
Absolute
Newbie
*
Публикации: 816

« Отговор #26 -: Май 14, 2007, 12:54:43 »

Бих му спестила това удоволствие. В никакъв случай не бих го карала да идва и ако той иска бих се опитала да го разубедя. Ако вече настоява (в което дълбоко се съмнявам) да дойде на собствена отговорност Smile
Като цяло не мисля, че им е в природата да гледат такива неща и затова не бих искала да го стресирам.
Активен

img]http://... . jpg[/img]

.:GeT oUt Of My DrEaMs; GeT iNtO mY cAr:.
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #27 -: Май 14, 2007, 13:26:53 »

Аз съм категорично против таткото да присъства на раждането!Протсо според мен това никак не е място за мъжете , защото гледката отстрани наистина е леко ужасна.
Когато раждах , и аз и таткото нямахме особено желание, той да присъства. В Шейново има някаква опция при допълнително заплащане да се осигури "ценното " присъствие на бащата , но ние нямахме такива мераци. Смятам , че и без да гледа ужасии , мъжът ми не е идиот и му е ясно каква мъка е едно голямо бебе да излезе оттам, откъдето излиза, така че това, "да присъства , за да види как се мъча" ми е малко повече от прекалено.
Пък и искам да си запазя половия живот още доста години, тъй че и заради това мисля , че таткото няма място в родилната зала ;)
Активен

Absolute
Newbie
*
Публикации: 816

« Отговор #28 -: Май 14, 2007, 14:07:08 »

Offtopic  Мини, кога ще ни покажеш снимки на Яна  Cheesygrin
Активен

img]http://... . jpg[/img]

.:GeT oUt Of My DrEaMs; GeT iNtO mY cAr:.
Sofi
Newbie
*
Публикации: 491

« Отговор #29 -: Май 14, 2007, 17:42:32 »

Мда, Мини.

Аз съм твърдо против- казах вече.
На брадтовчед ми жена му роди миналата година октомври- отидохме двамата с него в родилното. Него го вкараха да гледа, излезе след 5 минути целия прижълтял, а като му показаха бебето още неизмито вече стана и зелен и син и червен.
Не можа да издържи.

И не вярвам,че само той- за мен лично- дето се казва понякога не се чувствам секси и ме е срам да се надупя пред приятеля ми, па камо ли да му дам да гледа как раждам.  Big grin  Lol
Активен

Любовта е отговорът, но докато го чакаме сексът повдига някои доста интересни въпроси.
gunavara
Newbie
*
Публикации: 1504

« Отговор #30 -: Май 14, 2007, 17:48:23 »

Олелее......  Tongue    Аз пък ще бъда при жена си в този момент. Ама някаде отзад зад докторите и няма да гледам. Просто ще съм там. Това със стискането на ръката едва ли помага, защото в този момент едва ли им е до романтика и подкрепа от този(или какъвто и да е) вид на горките раждащи жени. Но съм сигурен, че би се почувствала по-спокойна ако знае, че съм някаде там. Да не ме вижда, но да знае Smile  Kiss
Активен

www.xes.bg
------------------------------------------
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #31 -: Май 14, 2007, 18:30:45 »

Не знам дали е уместно и тук ли е мястото да питам ....но след въпросното шиене ..остават ли белези после ? И като цяло променя ли се видът отдолу ?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #32 -: Май 14, 2007, 18:47:11 »

Зависи как те зашият Cheesygrin Мен ме зашиха перфектно и нямам никакъв белег.
Иначе видът си е същият Lol  Lol
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #33 -: Май 14, 2007, 19:43:45 »

Извинявайте ама ще се намеся вече. Наистина това никак не  е романтичен момент и държенето на ръката няма да помогне никак според мен. Чисто психически е доста затормозяващо и според мен не е добра идея да присъстват мъжете, но хич не ми харесаха някой изказвания. По бетер от деца ни изкарахте. Айде моля ви се.
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #34 -: Май 14, 2007, 20:44:35 »

Уф,аз не от пациентска,ами от докторска гледна точка бих предпочела един пациент,а не двама Cheesygrin
Факт е,че мъжете такива гледки по-трудно ги издържат,да не кажа направо си колабират.
Освен това по-скоро се притеснявам,че след тва мъжа ми ще почне да гледа на мен като на Светата Дева от Гуадалупе,многострадална Геновева и великомъченица,отколкото за сексуалния ни живот...
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #35 -: Май 14, 2007, 20:46:11 »

Е,ако се случи мъж ми да е колега,нещата се променят Smile
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #36 -: Май 14, 2007, 21:32:46 »

Цуцко държи да е до мен когато раждам. Всъщност,той дори е убеден,че иска да участва в израждането,но докато придобие такива правомощия,дето се вика,може да е станал баща 2 пъти.  Big grin

От моя гледна точно по-правилно е бащата да не присъства. Но знам,че посмъртно не бих могла да издържа няколко часа сама и да умирам от болка и страх.

За сексуалния живот след това не бях се замисляла,но така и така физиологично нагонът липсва.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #37 -: Май 14, 2007, 21:59:36 »

Гласувах с "Да, разбира се"

Въпросът е от типа "има ли място белия хляб в менюто ви" - еми, който иска = ще има място, който не иска няма да има. Какво има да го решаваме ние. Всеки баща познава себе си и ще прецени дали да се прави на герой. Моят в никакъв случай не желае да присъства, не защото няма да издържи на гледката, смятам, че е достатъчно силен, но от еротично-сексуална гледна точка не иска да е там. Аз също. И така се решава дилемата.

Но пък знам, че на Пърлиета мъжа й ще присъства един ден живот и здраве. И не виждам нищо притеснително в това, след като и тя го желае.
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #38 -: Май 14, 2007, 23:26:42 »

Добре де Кате какво значи мъжете по-трудно ги издържат Mad  Искаш да кажеш, че може и да е обратното та да съпоставяш, т.е. виждала си мъж да ражда и жена му да гледа смело.....ееее ядосвам се вече. Баси все едно всеки ден припадат по стотици мъже. Ядосвам се наистина от тези коментари. Ми извинявай ама даже и квър да няма и да не гледа точно какво става мислиш ли, че ще му е мног приятно самокато я гледа как се мъчи. Ми то си е емоция. Вие сте по безчувствени ли кво Mad  Ааааа
Активен

las cuentas
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #39 -: Май 14, 2007, 23:53:31 »

Категорично не. Нали искам този мъж да прави секс с мен пак..
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #40 -: Май 15, 2007, 00:26:10 »

Цецо, не се ядосвай сега!  Kiss  Никой не е казал, че мъжете са мекотели, но е факт, че огромен процент от тях са много чувствителни при такива гледки. Нямаше да го твърдя, ако не бях виждала безброй реакции на мои познати. Освен това ми се струва, че мъжете имат и по-нисък праг на болка, съдейки по неконтролируеми гърчове и нечленоразделни звуци, които издват и при най-малкото нараняване.  Cheesygrin
Майтапа настрана. Не знам доколко жените са по-издръжливи в това отношение, обаче ако мъжът присъства на раждането, той ще гледа кървища, не жената. Мисля, че алекс спомена колко се е шашнала като е видяла случайно как шият друга родилка. Така че добре, нека да не обощаваме.
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #41 -: Май 15, 2007, 10:16:05 »

аз гласувах с категорично НЕ.

не бих дала на мъжа ми да седи при мен, за нищо на света. първо гледката сигурно не е никак красива и предпочитам да му я спестя, а и смятам че ако той е там, освен да мислиш как да се напъваш ще мислиш и за него, ще се притесняваш да те гледа, как умираш от болка, ревеш, крещиш и т.н. и т.н..........просто смятам че бащата няма работа там. а и наистина като вижда какво е в действотелност, защото на всеки му е ясно, но е друго да си там и да гледаш и после мъжа ще го е страх да пипне жена си.

аз няма да забравя като си бях извадила капачката пред бившия и после с години го беше страх да не ме бутне нещо, докато спиме и да ми се извади пак, а си представям в такава ситуация какво ще стане Smile.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 15, 2007, 11:18:03 »

Според мен това със сексуалния живот е малко прекалено. Мъжете много добре знаят какво има там долу и колко кръв тече при раждане. Дето вика ТОЙ, не са някакви бебета. Като идват с нас на гинекологични прегледи, да не би да има някаква еротика? Просто се правио разделение между нещата. Когато е до секс, си е до секс. И без това месецо след раждането секс не се прави, а след това не мисля, че той ще помни само гледката на големите кървища и няма да ни пожелае, да не говорим колко ще му е мерак вече...

Не знам, просто този аргумент за мен не е аргумент.

Иначе за това, че ще се мъчи съ, съгласна.И аз не съм сигурна дали искам да го подложа на това, особено както разказаха Алекс и Мини че имало и много други жени. Ако бях само аз, айде, ама да гледа няколко жени как се мъчат и всичките му ужасии...вече е прекалено.

Да не говорим, че според мен не е редно докато аз раждам, наоколо да ми се мотат стадо чужди татковци, любопитни какво точно става долу...Ще се развикам на лекаря да ги махне, колкото и да нямам сили- много съм срамежлива за тялото си пред всички. Тъй че не мисля, че е редно да го причинявам на другите жени с моя татко.

Но старите ми аргументи за подкрепата си остават...Плюс това мъжът ми ми е достатъчно близък, че да не го мисля аджиба дали съм красива в тоя момент   Lol или как изглеждам и тн, както каза някой.
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #43 -: Май 15, 2007, 11:18:18 »

Аз гласувах с "Да". Това вече съм го казвала, но ще го кажа пак, за да подкрепя тезата си. Не я натрапвам на никого, просто тази формула за мен / за нас работи. Ние сме заедно буквално в добро и зло. Наистина буквално. Всяко едно подобно нещо ни сближава още повече. Даже се чудя дали може още повече от това, защото е толкова много, но ето, че може.

Изключвам романтиката на момента. Значи аз съм намерила човек със сходна на моята философия за живота и двамата мислим така: ние с любов ще направим нашето бебе заедно и с любов ще го посрещнем пак двамата заедно. Значи моят мъж ме е виждал вече разчекната на магарето когато ми изгаряха раничка на шийката на матката. Лекарката ми го покани, за да не чака от вън и да се притеснява. Преди да започне да работи му показа нагледно какъв ми е проблема, обясни му какво ще прави. Когато започна да работи, той беше до мен и тази неприятна и дори болезнена манипулация мина леко, благодарение на това, че той ми говореше нежно и ме гледаше мило. Това е нещо съвсем леко като манипулация, в сравнение с раждането, но пък една добра подготовка за него и мен. И той се справи отлично.

Не се смятам за лигла, че искам да е до мен за подобни "дребни" неща около моето здраве. Напротив. И аз бях до него когато го обрязаха. Защото няма нищо неестествено да си с човекът, когото обичаш в такива  ситуации. Нито на мен ми е странно, нито на него. Щом мога да целувам пениса му, защо да не мога да му се усмихвам когато знае, че ще го боли? И след като той целува моята вагина, защо да не може да присъства на този природен и естествен процес като раждането - виждал ме е да кървя, не е паднал от небето...

Не ни се отразява на секса негативно, а даже много позитивно Smile И пак казвам, не убеждавам никого, това е нашата печеливша формула, затова определено ДА, ще раждаме заедно.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #44 -: Май 15, 2007, 11:23:20 »

Този пост беше много хубав... Sad eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Май 15, 2007, 11:23:34 »

Много хубаво мнение Smile

Аз от месеци се каня да отида на гинеколог, защото преди 2 години ми отркиха раничка, която обача била твърде малка за горене. Може обаче да се наложи :( И тогава и аз си мислех, че ще искам той да е до мене..

Мермайд, коя ти е гинеколожката? Звучи ми да е много готина.
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 15, 2007, 11:25:12 »

Д-р Мария Григорова, болница Вита.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #47 -: Май 15, 2007, 14:02:47 »

Ами честно казано , бих ви препоръчала да влезете нелегално в някоя родилна зала, да се скриете в някой шкаф и да позяпате малко. Аз имах възможността да позяпам още докато бях в предродилна зала и не ме болеше много. Гледката изобщо не е приятна, да не кажа , че е ужасна.Обстановката е , все е дно не е родилна зала, а зала за мъчения...Просто раждането никак не е приятно събитие , в което двамата седят и се успокояват взаимно като си държат ръцете.И като знам на мене кво ми беше и какво заколение е изглеждало отсрани...сигурна съм , че не само повечето мъже , но и повечето жени няма да понесат гледката психически.
Ама ще видите , де.  Wink
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #48 -: Май 15, 2007, 14:14:49 »

Мина, "в добро и зло" Smile

Майка ми почти роди пред мен. Отидохме в родилното и след 5 мин само си имах сестричка. Знам за какво става въпрос, предродилна зала си беше у нас в хола. С него гледахме филмчета за раждане, всичко както си е с кървищата, излизащото бебе и т.н. Гледахме и секцио онлайн. Няма да е първият, няма да е и последният. Щом други са го правили преди него, значи може и той. А след като гледа тези неща, щом го иска, вярвам му. Не бих го накарала насила.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Май 15, 2007, 14:14:58 »

Цитат на: "Mina_21"
Ами честно казано , бих ви препоръчала да влезете нелегално в някоя родилна зала, да се скриете в някой шкаф и да позяпате малко. Аз имах възможността да позяпам още докато бях в предродилна зала и не ме болеше много. Гледката изобщо не е приятна, да не кажа , че е ужасна.Обстановката е , все е дно не е родилна зала, а зала за мъчения...Просто раждането никак не е приятно събитие , в което двамата седят и се успокояват взаимно като си държат ръцете.И като знам на мене кво ми беше и какво заколение е изглеждало отсрани...сигурна съм , че не само повечето мъже , но и повечето жени няма да понесат гледката психически.
Ама ще видите , де.  Wink

Така мисля и аз... Rolling Eyes
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #50 -: Май 15, 2007, 14:20:52 »

Аз както вече казах не агитирам никой, отговорих на анкетата, обосновах се и така. Имам съученик, който изроди собственото си дете, защото не можали да стигнат навреме до болницата. И то се роди с негова помощ в колата му. Еми... природата си знае работата Smile
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #51 -: Май 15, 2007, 14:21:17 »

Не беее...никой не убеждавам да не го прави.Smile Само дето тези филмчета показват безпроблемното, бързо раждане ,което се дава за пример в учебниците по медицина.А за съжаление минимален процент от ражданията протичат по този начин. Едва ли на някой мъж би му било свръх приятно да гледа как лекаря е бръкнал почти с две ръце при вагината на жена му в продължение на 3 часа, за да може бебето да слезе. Съмнявам се. Или пък да гледа как жена му я режат отдолу , докато тя се гърчи от болка и и се иска да умре в този момент.
А секциото...дали ще е секцио или операция от възпален апендикс...все тая. Там майката си е в съзнание и нищшо не усеща. Само се кокори и се чуди какво става, докато не извадят бебето и не и го покажат.
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #52 -: Май 15, 2007, 14:21:51 »

Да, знам, че е така.

Виж поста ми преди твоя.
Активен

Mermaid
Newbie
*

« Отговор #53 -: Май 15, 2007, 14:32:04 »

Принципно аз не съм човек утопист. Разсъждавам реално над нещата, преди да ги реша ги обмислям добре от всички страни, защото искам да съм подготвена. Обичам да държа нещата под контрол и не харесвам  изненадите (освен ако не са свързани с подаръци  Cheesygrin ).

Та всичко, което пиша е защото имам много фактори на лице, говорила съм с майка си, подготвяме се с мъжа ми, говорих и с лекарката ми по въпроса за да чуя и мнение на професионалист. Започнахме с филмчетата, той е човек спокоен с много здрави нерви, виждам го как реагира в екстремни ситуации (наскоро почина негов близък).

Ако имах и малко съмнение, че нещо не е наред в цялата работа, нямаше да съм на това мнение. Не форсирам нещата, напротив както казах подготвяме се. И когато човек има цялото знание може да прецени дали да се подложи на такова изпитание. Ако не можем, това не е меродавно. Говори само за нашия случай. Но по принцип въпросът е: "Има ли място таткото в родилната зала?" и за мен от всичко, което съм гледала, чула и чела, отговорът е "има, защо да няма".
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #54 -: Май 15, 2007, 17:32:50 »

Цец,не става въпрос само за раждане,а и за всякакви кървища и карантии.По принцип мъжете по-трудно издържат такива гледки,а както и Лора каза-имат по-нисък праг на болката,не са пригодени за такъв ужас просто.Така че ако някой не е предварително подготвен,по-добре да не се пробва на прима виста,за да не усложнява допълнително дереджето.

Иначе ако мъжът ми има психика да издържи на това-бих искала да е с мен...Не мисля,че това би се отразило на сексуалния ни живот.
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #55 -: Май 15, 2007, 19:53:20 »

уф, не чак с такива подробности, някои все още си мислим, че раждането е песен  Rolling Eyes  Lol
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #56 -: Май 15, 2007, 20:31:01 »

Цитат на: "katerina"
Цец,не става въпрос само за раждане,а и за всякакви кървища и карантии.По принцип мъжете по-трудно издържат такива гледки,а както и Лора каза-имат по-нисък праг на болката,не са пригодени за такъв ужас просто.Така че ако някой не е предварително подготвен,по-добре да не се пробва на прима виста,за да не усложнява допълнително дереджето.

Иначе ако мъжът ми има психика да издържи на това-бих искала да е с мен...Не мисля,че това би се отразило на сексуалния ни живот.
Кате мога да започна да ти давам хиляди примери от прасето на село по коледа, та чак до малкото мишле, от което жените пищят като заклани. Да не почвам да се върщам и в миналото да развивам теории за първобитните ловци и всичко там. НЯма да развивам теории, но не съм  съгласен ни най-малко с теб. В никакъв случай не си права и говориш неща, за които ако не ми дадеш наистина доказателсва няма да ти повярвам и грам. Иначе не мисля, че не е и коректно да се говори за раждането при положение, че мъжете не раждат. Абе изощо не можеш да ме съгласиш с тея твоите прагове и това си е Cheesygrin  Единствено съм съгласен за зъбарите, защото мъжете ги е страх много Lol

п.с. Абе Mermaid говориш като бременна в предродилно. Много добре сте се подготвили с мъжлето да не раждаш Unsure Lol
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #57 -: Май 15, 2007, 23:08:16 »

Ела ти в болницата да гледаш в спешния кабинет кви са спекове мъжете и как са жените Cheesygrin И как колабират колегите ми  Cheesygrin (тва само веднъж стана).

Цец,кво да ти доказвам аксиоми,жените са биологично по-устойчивия пол.И психически,и физически.До климакса,след тва кат ни паднат естрогените и ние ставаме по-кекави.
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #58 -: Май 15, 2007, 23:51:13 »

Кате то така е модерно в момента- жените да се правят на силни, а мъжете да се лигавят. Чалнали са се всички  ми се струва. Айде няма да споря то се е видяло, че няма да се разберем физически Lol  Lol  Lol  Приемам те на доверие понеже си ми приятелка Rolling Eyes  Razz
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #59 -: Май 16, 2007, 00:28:38 »

Физически може да ми шибнеш два шамара и да ми затвориш устата Cheesygrin
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #60 -: Май 16, 2007, 17:18:00 »

цецко, ти си единственият мераклия да се пробва да гледа в родилна зала как ражда жена му, от всичките ми мъже познати.....
честито!  Big grin  Lol
Активен
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2199

« Отговор #61 -: Май 16, 2007, 17:51:19 »

Пиши ме и мен
Активен
Mermaid
Newbie
*

« Отговор #62 -: Май 16, 2007, 18:04:51 »

Краси, знаех си че има нещо вярно в теб Smile
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2199

« Отговор #63 -: Май 16, 2007, 19:12:43 »

Моля?
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #64 -: Май 16, 2007, 19:27:37 »

Цитат на: "aleks"
цецко, ти си единственият мераклия да се пробва да гледа в родилна зала как ражда жена му, от всичките ми мъже познати.....
честито!  Big grin  Lol
Не съм бе мила, не ме разбирайте погрешно. Аз споря само по изказването на Катето. Иначе ако зависи от мен предпочитам да не съм тама, но ако жена ми ме помоли и държи да съм там ще го направя без да се замисля.
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #65 -: Май 16, 2007, 20:19:00 »

Като си мноо отворен,да знайш,че ща викна да зяпаш,като тръгна да раждам някой ден Cheesygrin Аз срам нямам Cheesygrin А и едва ли ще се отрази на сексуалния ни живот  Lol
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #66 -: Май 16, 2007, 21:44:52 »

Като си мноо отворен,да знайш,че ща викна да зяпаш,като тръгна да раждам някой ден Cheesygrin Аз срам нямам Cheesygrin А и едва ли ще се отрази на сексуалния ни живот  Lol
Внимавай какво говориш, че и аз срам нямам, като нищо ще дойда Lol  Lol  Щом е да докажа, че мъжете не са припадачи съм готов да се жертвам Cheesygrin  Cheesygrin
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #67 -: Май 16, 2007, 21:47:51 »

Договорено,да видим на кой му стиска повече  Lol
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #68 -: Май 17, 2007, 09:08:22 »

Кате, видях те, видях те по бТВ току що!!!  Имаме си телевизионна звезда  Cheesygrin  Cheesygrin  
Говореше да избягваме мазното  Tongue
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #69 -: Май 17, 2007, 09:56:46 »

верно ли?????  Confused
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #70 -: Май 17, 2007, 11:35:49 »

ДА! Нали Анна се казва, абе познах я аз!

В обедните новини пак я даваха  Cheesygrin  Значи и във вечерните в 19:30 ще я дават и после в 22:00  Cheesygrin  Cheesygrin  

кате, може ли автограф   Tongue
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #71 -: Май 17, 2007, 18:33:44 »

Аууууу,срам!Как ме засече Ентиела  Cheesygrin Репортерката каза,че само в сутрешните новини ще ме дават,а то кво стана,мазало...След всеки път,когато дават Новините,ми звъни ГСМ-а,домашния и телефона на мама едновременно Lol

Ххихиих,да бе аз съм,ама са ми объркали фамилията,как мразя да ми я бъркат не е истина Mad .Самото интервю беше бая по-дълго,ама са го орязали.И ква съм неугледна,отде го извадих тоя глас,супер променен ми е,ако знаех,че ще стане така щях да се погримирам леко,та дори и да се посреша....ехх...и баща ми ще се прибере довечера,ще чуе,още по-голям резил ще стане...
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #72 -: Май 17, 2007, 19:00:20 »

това е, щяхме да излизаме да вечеряме навън, ама няма - ще седя да гледам новините.....

кате, ти си толкоз хубава, че колкото и неугледна да се правиш, пак няма да погрознееш. нали знаеш - хубавият кон и под скъсан чул се познава.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #73 -: Май 17, 2007, 19:10:34 »

О,сега на всичкия срам отгоре идва и вината,че съм ви провалила вечерта  Lol

Алекс,на нищо не мязам там,ще се увериш Cheesygrin
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #74 -: Май 17, 2007, 19:16:55 »

Нагласям видео-тунера да записвам БТВ...
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Enti
Newbie
*

« Отговор #75 -: Май 17, 2007, 19:20:34 »

кате, искам да ти кажа, че изглеждаш адски готина, много секси и т.н. аз веднага си представих тази доброволка в "поза" хихи викам си вие ако знаете това скромно момиче представител на медицинската гилдия какви сексуални номера знае.... Lol  Cheesygrin  Lol  Lol  ееее малко майтап де

и бтв гласа ти е същия, аз гласове помня дори 2 приказки да са ми казали, просто ти не се възприемаш  Kiss
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #76 -: Май 17, 2007, 19:31:49 »

срам,срам...хихиихих,разгонена Ентиело! Kiss

Имаше и лек базик-бяхме разпределени на 3 пункта по двама студенти с по един мед.представител.И понеже те ни избираха-нашия пич ме заплю първа(ама тогава бях гримирана и пипната Cheesygrin ) и след тва организатора го е избъзикал за ентуасиазма,като е пропуснал да му спомене,че съм щерка на баща си(а представителя познава баща ми добре) и той в неведението си пусна малко чар така,не би ме върнал,дет се вика.Ама после се сконфузи като разбра,беше веселко Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #77 -: Май 17, 2007, 19:32:11 »

Кате, сядам да гледам новините и ако закъснея за салса, ти ще си виновна!  Cheesygrin

Между другото, аз винаги като си чуя гласа на видео ми става лошо направо...

П.С. Е защо не даваха Катетооо!?!!!!! Mad
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #78 -: Май 17, 2007, 19:51:21 »

Ахахахаха,густо,не са го дали Smile)

МИ тя мадамата ми каза,че само в сутрешните ще го има,но аз спекох,като го видях в обедните и реших,че ще съм обречена цял ден да се червя Cheesygrin
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #79 -: Май 17, 2007, 20:11:55 »

В късните ще си чакаме пак  Cheesygrin
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #80 -: Май 17, 2007, 22:36:57 »

Баси много мразя да гледам тъпите новини на БТВ много ме дразнят. И накрая да не я дадат таязи Катерина. И аз исках да го видя това момиче най-после ама нейсе не я даваха Mad  Мамка им, а очаквах да е топ новина Cheesygrin
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #81 -: Май 17, 2007, 22:40:38 »

Е,Цецко-звъннах на Мърдок да ме маха,че отиде анонимността ми Cheesygrin
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #82 -: Май 17, 2007, 22:46:20 »

Е,Цецко-звъннах на Мърдок да ме маха,че отиде анонимността ми Cheesygrin
Аз имах една много хубава снимка с един кретен до теб и се чудих дали да не я лепна тука ама се отказах Lol  Lol  Lol  Lol
Активен

las cuentas
katerina
Newbie
*

« Отговор #83 -: Май 17, 2007, 23:04:24 »

ааххах,сложи ми едно фередже и пускай Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #84 -: Май 17, 2007, 23:12:55 »

Ще те дават ли на повторението на късните новини  Lol
Да знам, да гледкам  Cheesygrin
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #85 -: Май 17, 2007, 23:16:12 »

Не,май само в емисиите до обяд е било...
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #86 -: Май 17, 2007, 23:26:19 »

ааххах,сложи ми едно фередже и пускай Cheesygrin
kak фередже бе нали ще те показваме, кво се криеш тя цяла българия те видя ти се криеш Cheesygrin
Активен

las cuentas
aleks
Newbie
*

« Отговор #87 -: Май 18, 2007, 11:35:30 »

останах много разочарована - не можах да видя катето неглиже.....тюх да му се невиди  :(
Активен
stelatria
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #88 -: Май 18, 2007, 13:25:16 »

Мъжа ми беше до мен,но се наложи раждането да завърши със секцио  където той не присъства(и по-добре за него)
Активен

url=http://www.wlal.ru/][/url]
aleks
Newbie
*

« Отговор #89 -: Май 18, 2007, 15:29:50 »

верно?!
как се нави ти? а него как го нави?
брей, расте бройката на смелите мъже /цецко, не си само ти вече, миличък  Wink /

би ли разказала какво е усещането и какви са неговите впечатления, моля....
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #90 -: Май 18, 2007, 16:46:44 »

Ето как стоят нещата при нас: още преди да забременея си говорехме за раждането и аз го попитах: "би ли присъствал?", а той каза: "разбира се, искам да съм там, искам да видя как се ражда детето ми, искам да отрежа пъпната връв и да направя първата снимка, да зърна лицето му веднага щом излезе". Та досега не си е променил мнението по въпроса, знам, че ще бъде до мен през цялото време. От постовете ви не разбрах, защо след като мъжът ви ще е в родилната зала, непременно трябва да гледа как бебето излиза? Не е нужно да вижда точно това, особено, ако стои до жената и стиска ръката й. За секциото-не случайно слагат чершаф, така, че пак може да е там и да не вижда точно как ви кръцкат. А и да види? Убедена съм, че може да издържи на гледката. Това, че и мъжете обичат да ахкат и охкат си е друг въпрос. В САЩ например, татковците масово присъстват. Каква е разликата им с българските мъже? Да не би на Запад да се раждат с по-силна психика? Или просто тук е прието едно, там-друго и всеки си върви с традицията? Не забравяйте кой ловува още от древността, кой ходи по казарми, войни и т.н. Според мен мъжката психика е изградена точно така, че да понася кървища и всякакви други жестокости, но съвременните удобства сякаш малко са я поразглезили. Съвремието като цяло се опитва да направи дамите малко по-силни за сметка на мъжете.
Активен

stelatria
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #91 -: Май 18, 2007, 17:02:06 »

Цитат на: "aleks"
верно?!
как се нави ти? а него как го нави?
брей, расте бройката на смелите мъже /цецко, не си само ти вече, миличък  Wink /

би ли разказала какво е усещането и какви са неговите впечатления, моля....

Ще разкажа разбира се  Smile
В началото аз бях много против да е при мен по време на самото раждането.Той пък много искаше да присъства аз го усещах и най-накрая се съгласих.
На самия финал на раждането,при почти пълно разкритие, се наложи да ме оперират по спешност а там не е позволено присъствието на таткото при секцио.
Всъщност,много е успокоително в такъв важен момент любимият човек да е до теб,някяк си вдъхва смелост и сила.
Той милия беше по притеснен от мене,и периодично си взимаше "Валидол" да се успокоява
Активен

url=http://www.wlal.ru/][/url]
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #92 -: Май 18, 2007, 17:02:40 »

Цитат на: "Eli"
Не забравяйте кой ловува още от древността, кой ходи по казарми, войни и т.н.

Ели, права си, но на лов, в казармата и на война не страда най-близкият ти човек, не се измъчва той и ти не стоиш почти безсилен до него...

Когато ловуваш не ти пука коя е жертвана, просто искаш да ядеш и да оцелееш...Това дава воля на психиката ти.

Когато си в казармата не ти пука с кого ще се изпотрепеш (примерно) защото той не ти е никакъв. Не е от значение какви несгоди ще търпиш, защото рано или късно това свършва...

На война...Текат реки от кръв, но не и на най-скъпото ти същество...

Така че според мен разлика има.

Моят мъж (както знаеш) има същата професия като твоят. Познавам го и знам, че не би трепнал, ако присъства на раждането на детето ни един ден, но...аз не искам да е там.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #93 -: Май 18, 2007, 17:08:07 »

Абе, и на мен ми е абсурдна идеята таткото да е до мене... Не, че нещо, ама е супер унизителна цялата разкрачена процедура (пък и в секциото нищо романтично не виждам). Някак... не му е мястото там. Това е ЖЕНСКО тайнство и жената сама трябва да мине през него. Нищо феминистично не виждам в това. Напротив - пазя си изконната територия. Аз отговарям за създаването на живота.
Но Ели е права - това е до начин на мислене и нагласа на психиката, традиции и т.н. Тъй или иначе, не виждам таткото до себе си в родилната зала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Май 18, 2007, 17:20:26 »

Цитат на: "Anna T."

Но Ели е права - това е до начин на мислене и нагласа на психиката, традиции и т.н. Тъй или иначе, не виждам таткото до себе си в родилната зала.

Да и аз в частта за традициите съм много съгласна!

Но и аз не виждам таткото до мен в родилната зала... Rolling Eyes
Още повече, че освен женското тайнство, съм малко саморасляк и има ситуации, в които ми е по-добре сама. Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #95 -: Май 18, 2007, 19:38:34 »

Цитат на: "Fei4ka"
Ели, права си, но на лов, в казармата и на война не страда най-близкият ти човек, не се измъчва той и ти не стоиш почти безсилен до него...

Когато си в казармата не ти пука с кого ще се изпотрепеш (примерно) защото той не ти е никакъв. Не е от значение какви несгоди ще търпиш, защото рано или късно това свършва...

На война...Текат реки от кръв, но не и на най-скъпото ти същество...

Така че според мен разлика има.

Моят мъж (както знаеш) има същата професия като твоят. Познавам го и знам, че не би трепнал, ако присъства на раждането на детето ни един ден, но...аз не искам да е там.

Да разлика има. Но недей да омаловажаш по този начин мъжката дружба. Особено преди, като са карали по 2-3 години служба и са били денонощно заедно. Знаели са си и кътните зъби.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #96 -: Май 18, 2007, 21:30:16 »

Цитат на: "Салсеро"
Но недей да омаловажаш по този начин мъжката дружба. Особено преди, като са карали по 2-3 години служба и са били денонощно заедно. Знаели са си и кътните зъби.

Темата не е за това и точно в тоя раздел е неуместно да правим спам, но ще ти кажа, че това, че си знаеш кътните зъби с някого не е равно на дружба...Е, може би в казармата е било едно време, където не е имало съревнование...Но моят приятел беше 5 години във Военно училище и няма почти нито един приятел, защото накрая като дойде борбата за службицата хората стават вълци и приятелството си е приятелство, ама сиренето е с пари.

Така че нищо не омаловажавам...Приказката ми не беше за това изобщо... Razz
Активен

aleks
Newbie
*

« Отговор #97 -: Май 19, 2007, 12:20:57 »

ели, да не забравяме, че в щатите е почти традиция цялата рода да СЕ НАКАЧУЛВА НА ГЛАВАТА НА РОДИЛКАТА и да вика 'напъвай!'. напоследък все попадам по разни такива риалити филми по дискавъри и т.н. сродни образователни канали. така че е обяснимо, че мъжът ти иска. ама традиционият български мъж е свикнал да остави жена си в ръцете на опитни знаещи и можещи хора, да трепери нервно няколко часа и после да види отрочето си чисто и повито.

но решението на мъжът ти заслужава адмирации.  Exclamation

и още нещо - в бг незнам да има параван на кръста на родилката, който да скрива кървищата по време на естествено раждане.....
а секциото си е опрерация, както някой уместно забеляза все едно дали ще те режат за апендицит или друго.
Активен
Мама
Newbie
*
Публикации: 43

« Отговор #98 -: Юли 28, 2007, 10:29:46 »

Здравейте.Искам да споделя, че нашия татако присъства на раждането и сме много щастливи от факта.Ако не беше той да ми вдъхва кураж и да ми напомня как да дишам, не знам дали щях да се справя така добре.Сряза пъпната връв и видя как се подава главичката.Естествено никой не го кара.Той по-принцип стои до главата на родилката, но ако има желание може да гледа.Това беше едно страхотно изживяване за нас!
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #99 -: Юли 30, 2007, 15:03:34 »

браво на такива татковци. все още са малцинство.
ти къде в пловдив ражда, мама?
Активен
Мама
Newbie
*

« Отговор #100 -: Юли 30, 2007, 23:21:44 »

Раждах в Окръжна болница.Само там имаше специално обособена стая за семейно раждане.Сега нещата много са се променили за 2 години и май навякъде може.Следващото мисля да е във вода!

Изтрих дублираните постове и последвалия с извинението. Smile
Дита
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #101 -: Август 01, 2007, 10:35:37 »

ооо, окръжна  Shocked
тя сега е с най-кофти слава.

аз раждах във вми и съм предоволна. и второто там ще го родя. тъкмо вече имат и вана за раждане във вода.
но и този път таткото ще си трепери и тревожи през родилна зала.
така е по-добре и за мен, и за него.
Активен
Мама
Newbie
*

« Отговор #102 -: Август 01, 2007, 14:54:49 »

Защо да е с най-кофти слава?Какво си чула?И къде имат вана, във ВМИ-Пловдив ли?Аз знам само за София, че имат.Иначе аз бях доволна от Окръжна.
Активен
aleks
Newbie
*

« Отговор #103 -: Август 01, 2007, 16:23:09 »

ами да! когато наближи време да раждам и почнах да чета споделени мнения на мам по форумите и на близки. сега в окръжна положението и обстановката са много зле. тя никога не ми е и била в списъка за раждане, де, по простата причина, че нито една мама не я е похвалила.

малко след като аз родих във вми-пловдив, купиха такава вана и аз супер много се ядосах, че не я дочаках. щеше да е хубаво да родя във вода, освен всичкои останало. във вми получих перфектно отношение от първата до последната минута. обстановка и обслужване на европейско ниво.

п.с. и аз съм от пловдив  Wink родих в началото на април тази година.
Активен
Мама
Newbie
*

« Отговор #104 -: Август 01, 2007, 16:35:56 »

Оооо супер!Не знаех, че имат вана вече!Аз съм решила следващото раждане да е водно и пак да присъства татито.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: