star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Рецепти за вкусотийки:)
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Рецепти за вкусотийки:)  (Прочетена 34768 пъти)
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #50 -: Юни 02, 2007, 22:52:26 »

нещо като cheesecake ми звучи , аз 100 % ще го опитам това
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #51 -: Юни 03, 2007, 00:26:59 »

абе щях да го снимам, ама не оцеля... с любовта го уважихме и вече е в историята сладкиша  Red face Нищо, в понеделник имам рожден ден и утре ще взема да направя, че след лекции ще ходим при бащата, та ще му дам малко повод за гордост какво е сътворила щерка му в резултат на 23 години лутане  Lol  Lol  Lol
Активен
TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #52 -: Юни 03, 2007, 19:50:31 »

В магазините до нас нямаше никъде филаделфия . Дали ще стане с обикновено крема сирене ? Нещо не ми се ходи до метро или била ...
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

Puhilinka
Newbie
*
Публикации: 464

« Отговор #53 -: Юни 03, 2007, 20:34:55 »

мммне мисля!кремът трябва да стане абсолютно гладък, а с обикновеното крема ще бъде на бучици. По-скоро виж дали в магазина няма някакви други такива крема сирена ПУР- в смисъл без подправки, вкусове и т.н, а съвсем обикновени.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #54 -: Август 02, 2007, 15:40:55 »

Снощи сготвих една вкусотийка, на която отдавна се каня. Рецептата я намерих в нета.

Скаридено суфле
Продукти:
 500 гр.скариди,нарязани на ситно,
 70 г кашкавал, настърган,
 2 супени лъжици доматено пюре
 2 супени лъжици краве масло (маргарин),
 2 супени лъжици брашно,
 1/4 л прясно мляко,
 2 яйца,
 сол на вкус, черен пипер на вкус,
1 лимон, нарязан на кръгчета.

Приготвяне:
 В тиган загрейте маслото и в него запържете брашното и внимателно при разбъркване добавете млякото. Добавете доматеното пюре, настъргания кашкавал и подправете със сол и черен пипер. Разбийте желтъците и добавете към леко охладената смес и добре разбъркайте. Нарежете скаридите на дребно , леко запържете в малко олио, смесете със доматения сос и внимателно добавете предварително разбитите на сняг белтъци. Изсипете в намазана с масло форма и печете във фурна до образуване на зластиста коричка. Сервирайте гарнирано с кръгчета лимон.

Не е уточнено на каква фурна се пече и видях бая зор, докато стане. То на практика е почти течно и трябва много да се внимава за консистенцията. Аз редувах постоянно по-висока и по-ниска температура, както и горни и долни реотани. но накрая стегна де... А като поизстине, още повече се стяга.

Много е вкусно!  Cheesygrin
Активен

TinkerBell
Newbie
*

« Отговор #55 -: Август 02, 2007, 17:01:46 »

имам чувството , че съм единственият човек на света , който не обича скариди  Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #56 -: Август 02, 2007, 22:02:05 »

И аз не обичам. Както и миди, рапани, калмари и всякакви подобни.  Rolling Eyes  Карали са ме горе-долу на сила да опитвам, но са ми много чужди тези храни определено не са ми по вкуса.  Rolling Eyes
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #57 -: Май 16, 2008, 18:34:57 »

Тъй като не намерих във форума, искам да попитам, ако някой случайно е попадал на хубава и изпитана рецепта за торта Принц Регент, да я сподели...
Това е любимата торта на приятелят ми и смятам да се опитам да я направя.. Rolling Eyes
Активен

C’est tout!
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #58 -: Май 20, 2008, 15:53:00 »

Виж някои от тези :

http://toohardtodo.blogspot.com/2008/01/prince-regent-cake.html
http://compass-rose.tripod.com/compass/index.blog?from=20040908 - по-надолу Smile
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #59 -: Юни 25, 2008, 22:46:26 »

искам да споделя с вас една разкошна и адски лесна рецепта за ягодова торта Филаделфия:

Необходими продукти за 16 парчета:
150гр обикновени бисквити
125г   масло
300г  ягоди, нарязани на ситни кубченца
600г  крема сирене "Филаделфия"- обикновено
300г  кисело мляко
3 с. лъж. лимонов сок
1 желатин
75г захар

Някой да е правил тази тортичка? Аз купих продуктите, но мъжът ми взе, че изяде ягодите...
Активен

mavina
Newbie
*
Публикации: 88

срамежливка

« Отговор #60 -: Юни 29, 2008, 18:42:25 »

искам да споделя с вас една разкошна и адски лесна рецепта за ягодова торта Филаделфия:

Необходими продукти за 16 парчета:
150гр обикновени бисквити
125г   масло
300г  ягоди, нарязани на ситни кубченца
600г  крема сирене "Филаделфия"- обикновено
300г  кисело мляко
3 с. лъж. лимонов сок
1 желатин
75г захар

Някой да е правил тази тортичка? Аз купих продуктите, но мъжът ми взе, че изяде ягодите...
Твоя мъж се оказа голям лакомник Lol
Активен

mavina
petinka
Newbie
*
Публикации: 27

« Отговор #61 -: Февруари 13, 2009, 17:31:25 »

Вчера бях в настроение  забърках един сладкиш от типа бързо лесно вкусно Smile, който не бях правила скоро

2 пакета слепени бисквитки с шоколад и/или сладко / около 350 грама общо /, 3 - 4 банана, 500  гр сметана

Бисквитките се натрошават, бананите се нарязват на кубчета, сметаната се разбива. Всичко се обърква добре и се изсипва в дълбока купа облепена с  фолио и се оставя да стегне и да се напоят бисквитките  за 4-5 часа в хладилник. Обръщате го и го украсявате според настроението.

Става много вкусно, без  много усилия и без се цапат много съдове, а и всеки път е различен според това с какви бисквитки сте го забъркали .Понякога слагам какао или парченца шоколад или заменям бананите с ягодки или малини.Вариациите са много според продуктите и настроението

Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: