star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Болничен?!?
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Болничен?!?  (Прочетена 5200 пъти)
Bianka
Newbie
*
Публикации: 264

« -: Април 23, 2007, 15:35:48 »

Здравейте и от мен отново,надявам се някой да ми помогне да реша проблема,който ме мъчи в момента..
Днес на работа разбрах,че ми се налага да пътувам след около 3 седмици(на 17,18 май) до Ямбол за някакъв концерт там.
И понеже по-голямата част от състава на операта в момента е на турне в Испания и Португалия,тук останахме малко хора и почти няма възможност за редуване.
Проблемът е,че аз не желая да пътувам,не толкова по други съображения,а от факта,че съм бременна.
Бях споделила тук,че имах малко проблеми в началото на бременноста и току-що вече се поуспокоих малко,понеже отшумяха ,започнах да се притеснявам за тази командировка.
Става въпрос за доста дълги преходи(от Русе до Ямбол),за пътуване по нощите ,репетиции и прочие.Ако се случи отново да получа някакво зацапване няма да има към кой да се обърна(недай Боже).В началото на бременноста не изпитвах гадене,но сега от миризми на цигари и тежки парфюми ми става лошо,а отсега си представям какво зловоние ще се носи из автобуса.Дори незнам как ще ми понесе такова дълго пътуване и дали няма да ми става лошо и да се налага да спират постоянно заради мен.
Днес помолих да ме сменят,но глас в пустиня-след около час си видях името на таблото.
Каква е процедурата в такъв случай-някой може ли да ми даде съвет.
Мислех утре да разговарям с личния състав,но е много рано,а от друга страна все пак трябва да сменят списъка и да ме заменят с някой,за да не пътувам аз.Много е рано да искам и болничен от гинекологът ми.
Надявам се да ми помогнете със съвет.Благодаря предварително!
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #1 -: Април 23, 2007, 15:39:05 »

Разговор с шефовете или, който прави организацията. Мисля, че същото трябва и на тях да обясниш.
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #2 -: Април 23, 2007, 15:39:29 »

След като не можеш да се споразумееш с хората за които работиш, аз не виждам никакъв друг изход освен да поискаш болничен. Няма да ти откаже лекарката, ти имаш основателна причина, за да се притесняваш. Това е моето мнение, ти си решаваш Smile
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #3 -: Април 23, 2007, 15:40:03 »

Цитат на: "лошото_момиче"
След като не можеш да се споразумееш с хората за които работиш, аз не виждам никакъв друг изход освен да поискаш болничен. Няма да ти откаже лекарката, ти имаш основателна причина, за да се притесняваш. Това е моето мнение, ти си решаваш Smile

Да!
Активен
Bianka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Април 23, 2007, 16:04:22 »

По принцип днес помолих да ме сменят по здравословни причини,защото колегите ми са със средна възраст 50 години и появата на млад член в оркестъра предизвиква такъв триумф,а камо ли сочната клюка за бременност.Те са като затворено общество,което бива свързвано от мнгого години стаж и не исках да се разгласява новината,за да избегна клюки и веселие по мой адрес.Затова исках нещата да станат малко по-дискретно Unsure
Активен

лошото_момиче
Newbie
*

« Отговор #5 -: Април 23, 2007, 16:18:32 »

Искаш да кажеш, че те не знаят ли? Confused
Активен
Bianka
Newbie
*

:)
« Отговор #6 -: Април 23, 2007, 16:26:16 »

Колегите ми не знаят ,много е рано а и не съм близка с тях.Само най-близките ми хора знаят... Kiss
Активен

лошото_момиче
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 23, 2007, 16:33:34 »

Цитат на: "Bianka"
Колегите ми не знаят ,много е рано а и не съм близка с тях.Само най-близките ми хора знаят... Kiss

Това вече е много лошо, защото дори и да вземеш болничен, то там ще пише, че си бременна. Може би, трябва да помолиш личната да пише някаква друга диагноза, ако се съгласи изобщо. Да ти кажа, май имаш проблем, поради простата причина, че доколкото разбирам си започнала работа, която харесваш и си забременяла. Тогава идва въпроса, кои са ти приоритетите. Никой не е застрахован от проблемна бременост. Понякога е по-добре да си останеш на легло и да се откажеш от кариерата, отколкото да страдаш след време, че не си го направила. Ти си помисли, кое е най-доброто за теб и пиши какво е станало. Успех!
Активен
Bianka
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 23, 2007, 16:46:44 »

Благодаря,Лоши Kiss
Няма да пътувам,решила съм,
просто може би ще предупредя предварително,а и скоро съм наясно,че ще се разбере.
Съвсем малко започва и да ми проличава,въпреки,че съм само в 9 седмица Tongue
Активен

lily
Newbie
*
Публикации: 488

« Отговор #9 -: Април 23, 2007, 17:07:22 »

еЙЙйй много хубаво , ще има толкова много бебнца във форума  Give flowers   да са ни живи и здрави и да са им румени бузките  Tongue  честито и на Биянка за малкото ангелче , което ще има  Kiss
Активен
Bianka
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 23, 2007, 17:23:47 »

Благодаря,Лили Kiss  Red face
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #11 -: Април 24, 2007, 11:24:55 »

бианка, директно отивай при лекарката от ЖК, която ти следи бременността. обясни й всичко - няма причина да ти откаже да ти издаде болничен, а работодателят ти няма начин да не го приеме.
имай предвид, че болничните нои ги изплаща с минимум 2 месеца закъснение.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #12 -: Април 24, 2007, 11:36:51 »

Здрасти Бианка, Smile радвам се че намина да ни видиш ( е, не е лошо да кажеш как върви бременността  Cheesygrin )
Сега на въпроса. Добре е, че си решила да не рискуваш! Аз бих постъпила по същия начин. Моят съвет е да уведомиш колкото се може по-бързо личния състав , за да имат време да отреагират и да вземат някой друг вместо теб на въпросното турне. По този начин ще си спестиш евентуални разправии.Smile А болничен винаги можеш да си вземеш и никой няма да ти откаже.Можеш да вземеш и от личния лекар Smile
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #13 -: Април 24, 2007, 14:05:47 »

За болничния вече ти обясниха, действай със зъби и нокти. А иначе да те успокоя, че гаденето е най-вече 9-12 седмица. После при повечето жени отминава от раз. Така че и да се наложи да ходиш на това турне може гаденето да не те съпътства. Но пътуването хич не е за теб в този период.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #14 -: Април 24, 2007, 14:08:06 »

Мойто беше почти до 20 г.с., така че , Ентиело , що лъжех хората, мамуно проклета? Lol  Lol  Lol  Lol
Активен

Bianka
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 24, 2007, 15:43:59 »

Благодаря ви Smile
Иначе да чукна на дърво засега всичко е наред Big grin
Не пия вече и Дуфастон.
Но вече се наплаших веднъж и не искам да рискувам с пътуване и преумора Kiss
Активен

Enti
Newbie
*

« Отговор #16 -: Април 24, 2007, 18:20:22 »

Мино, ти си изключение ма..ти си чудо на природата, мене 3 седмици само ми се гадеше ако не закуся  Cheesygrin  затова закусвам стабилно  Lol
Бианка, аз дуфастона до 12г.с. го пих даже. Сега трябва да си много положително настроена, да не се нервираш за нищо, ембриончето се формира, разкажи за прегледите, след 2-3 седмици ще го видиш като бебе на снимката като я увеличат. За мен това беше най-вълнуващия момент...точката беше станала на БЕБЕ. Макар и 6см  Tongue  Но тези 6см имаха голям тумбак, главичка, краченца..боже обичам ги тези същества.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #17 -: Април 24, 2007, 18:26:57 »

На мен пък никога не ми се е гадило Cheesygrin
Бианка, радвам се, че си добре! Ще стискам палци всичко да бъде наред до края! Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #18 -: Април 24, 2007, 19:36:09 »

Цитат на: "Eli"
На мен пък никога не ми се е гадило Cheesygrin

Ей на това му се вика щастливка...
Активен

aleks
Newbie
*
Публикации: 2162

« Отговор #19 -: Април 25, 2007, 11:32:51 »

и на мен не ми се е гадило. все го повтярям, ама е истина - за цялата бременност повръщах точно 4 пъти.
Активен
Enti
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 28, 2007, 08:06:56 »

Аз 2 пъти  Cheesygrin
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: