star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Библиотека "За мама и бебе"
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библиотека "За мама и бебе"  (Прочетена 38778 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #25 -: Април 08, 2013, 10:10:35 »

Lol Lol
И аз ги искам!!
По повод къпането едва сега последните месеци виждам светлина в тунела и просто нямаше как да се стигне до тук, ако в настоящия апартамент нямаше вана и душпанел едно до друго. И едни играчки за вана Smile Ама за целта ситното трябва да може поне да седи.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #26 -: Април 08, 2013, 10:29:22 »

Нещо не схванах? Имате драма с къпането ли?
Теб веднага те замерям в Скупе, ти си лесна.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #27 -: Април 08, 2013, 10:42:13 »

Вече не, нали това пиша... ВЕЧЕ не Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #28 -: Април 11, 2013, 13:36:43 »

Понеже не ми се влиза отново в полемики за пюретата, пускам в Библиотеката една статия, която може за някои да е интересна.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #29 -: Април 11, 2013, 16:11:45 »

Не е за нашият пазар, но въпреки това схващам основната идея и съм съгласна. Все пак ми се струва приемливо при извънредни случаи да се взимат пюрета, не мисля, че са страшни. Например не бих взела някакви откровено боклучави храни за спасяване на положението. Но като цяло и аз намирам пюретата за неестествена храна, най-малкото като погледна пюре от морков и виждам, че е толкова пюре от морков, колкото и сока в кутия е сок от портокал. Просто си е сухо вещество, смесено с вода. Пюретата за над 8, 10 месеца също са ми безумни с тия манджи вътре. Но, ако приемем, че захранването трае около 2-3 месеца при въвеждането на храните, което включва по малко от това, по малко от онова. Основната храна все пак си остава мляко. Та, дори и да трябва да захванваш с пюрета, това не отнема повече от тези 2-3 месеца и не е през цялото време, не е чак толкова страшно. Аз не бих избрала този вариант, но и не мисля, че ако ми се беше наложило, щях да си помисля, че вредя ужасно на детето си. Дъщеря ми, дето толкова внимателно съм я захранвала и готвила и какво ли не, се оказа, че месеци наред не е усвоявала добре храната, но ето - възстанови се, всичко й е наред. Така, че всеки един загрижен родител според мен може да балансира и с пюрета, ако не ги кара вечно и когато детето опита от всичко, започне да му прави готвено балансирано меню.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Април 11, 2013, 16:14:51 »

Трябва да си супер богат, за да караш вечно на пюре и защо по ангелите да го правиш като има страхотна и разнообразна ДК! Живи и здрави да са в кухнята, аз съм мега доволна.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #31 -: Май 28, 2013, 11:08:28 »

Здравейте. Не съм се включвала доста отдавна по ред причини, но ето че и аз ще имам нужда от бебешки съвети. И понеже видях, че обсъждате лекции за бременни, а аз вероятно няма кога да отида на такива, дали е възможно да ги пратите и на мен. Ще съм много благодарна.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #32 -: Май 28, 2013, 12:30:53 »

Първо, голямо честито Cheesygrin Второ пусни си тема Cheesygrin

Трето - за съжаление от моите лекции записки нямам, явно съм разчитала на бременската си памет... Апелирам към имащите лекции да пратят на бременното ни мишленце Kiss
Огромна част от информацията си съм я набавяла от тук и интернет. И един съвет, който бих дала на всяка бременна от тук нататък - раждането е няколко часа, гледането на бебе (от което повечето хора си нямат на представа, разбираемо) е по-дългата част. Чети за след това, аз наблегнах на четене за раждането и като ми връчиха бебето карах на инстинкти Lol
Още веднъж честито и ще се радваме да четем за твоите вълнения и трепети, ако решиш да споделяш. Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #33 -: Май 28, 2013, 13:44:03 »

Честито!
Желая ти безпроблемна бременност.
Аз имам сканирани лекции. Остави мейл на лично и ще ти пратя.
Нищо няма за раждане в тях, всичко е за след това и е от практиката, на мен ми бяха като бързо ръководство през първите месеци с малката. Аз пък за раждане така и не четох почти нищо, разчитах си на лекарите (Райчева и Блоучо Smile).
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #34 -: Май 28, 2013, 15:25:09 »

Благодаря момичета. Не пуснах тема, защото не съм много редовна тук. Но щом имате желание ще си пусна. Само да видим кога ще намеря време да опиша историята. Не че е интересна толкова, по-скоро дълга. Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #35 -: Януари 19, 2015, 10:29:32 »

Пиша ви тук с питанка и молба за вашето мнение.
Как бихте посрещнали идеята за лекции за родители на тема възпитание на децата? Като темите да са свързани с въпросите за етапите на порастване и съзряване, учене и памет, видовете интелект, свръхзащитаващите родители, агресията, синдромите на загуба на внимание и свръхвъзбудимост, сексът и смъртта и всичко друго, което интересува бъдещите или настоящи родители.

Бихте ли посещавали подобни лекции? Ако "да" - какви теми биха ви били интересни? Ако "не" - защо?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #36 -: Януари 19, 2015, 10:36:47 »

Бих посетила, то кой няма дилеми по отношение на възпитателните методи. Нещо по-конкретизиращо ще ни споделиш ли  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #37 -: Януари 19, 2015, 10:53:19 »

Аз бих посещавала Smile
Интересни теми за мен са етапи в развитието на детето, занимания според възрастта, учене и памет, как да се обясняват достъпно нещата, свръхзащитаващите родители, агресията...
Също бих посещавала и срещи с други родители тип разговори и споделяне на опит Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #38 -: Януари 19, 2015, 11:38:28 »

Става въпрос за идея на един приятел за провеждането на подобни срещи с родители. Фокусът ще е върху възпитанието, т.е. няма да има неща свързани с кърмене, къпане, повиване. Идеята е все още в доста начален етап и събираме мнения. По-горе изброих някои от темите, които бихме искали да засегнем - на малки групи (под 20 души) с възможност за дискусии.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #39 -: Януари 19, 2015, 11:44:12 »

Чакай сега, предвижда ли се детски психолог или педагог? Кой ще води дискусията?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #40 -: Януари 19, 2015, 12:26:35 »

Психолог
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #41 -: Януари 19, 2015, 16:01:47 »

Бих посещавала с удоволствие такива лекции.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Януари 31, 2015, 11:06:43 »

Смайли, във Варна 2 детски психоложки за яслите водиха такива курсове. Ходила съм в началото, докато имаше желаещи, безкрайно интересно и полезно ми беше. Аз бих ходила. В момента от време на време само гледам някой уебинар по темата, когато почва да ми става много отчаяно.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #43 -: Януари 31, 2015, 18:55:48 »

Биз, ти къде си ходила? Т.е. къде и от кого са били организирани курсовете?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 10, 2015, 20:18:27 »

Курсовете бяха от Общината безплатни, за майките на ясленчетата. Имаше уведомления по яслите. Отделно двете психоложки си имат и частни курсове, както и една страница във фейса с техни статии и информация.

Извинявай, че късно отговарям. Ако още ти е интересно, пиши ми на лично, ще ти дам повече информация.
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #45 -: Ноември 21, 2017, 11:11:56 »

За отчаяни и смели майки -
 американски опит с коликите
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #46 -: Ноември 21, 2017, 12:15:28 »

Мммммм, а butt straw. More on things you can do to your child while it is a baby...
Аз едва се навивам температура да измеря.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: