star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar иглотерапия
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: иглотерапия  (Прочетена 11506 пъти)
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« -: Септември 24, 2006, 17:32:27 »

Здравейте сладички,
имам проблем Mad Миналата година припаднах няколко пъти и бях на глюкоза, от нея се възстанових но качих десет килограма. Килограмите вече не са ми проблем, някакси взех да се харесвам по-пухкава. Проблема ми е, че отново взех да припадам. Миналата година докторите не ми дадоха никакво обяснение от какво се получава, като ми отмина аз спрях да го мисля. Сега не ми се ходи пак на системи и по съвет на мои приятели отидох до една докторта, която се занимава с иглотерапия. Прегледа беше направо смешен. Пипаше ме на разни места и ми казваше диагнозата, която е - камъни в бъбреците, кисти на яйцниците, проблеми с дълака, белият и черният дроб не ми били наред /не пия грам алкохол/, дископатия, шипове и наследствена болест на кръвоносните съдове, от което не ми се оросява половината мозък и от това съм припаднала. Можете да си предствавите, как съм се чуствала след чутото. В началото го ударих на бъзик, казвах на приятелите си "-ле ле, аз съм толкова умна с половин мозък, какво ли ще стане като ми отправят и другата половина Smile но сега съм страшно уплашена. От понеделник тръгвам на иглотерапия. Искам да ви питам, някой чувал ли е нещо за това чудо?
Изобщо ако знаете нещо ще ми е от полза Kiss  Kiss  Kiss
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 12978

A believer

« Отговор #1 -: Септември 24, 2006, 17:41:19 »

Aбе я не се излагай, някакъв шарлатанин те е изкарал на смъртно легло с тея 200 диагнози. Чак смешно! Относно иглотерапията, чувала съм, че помага...в някои случаи...знам ли, но не ли по-добре да смениш лекаря и да си правиш изследвания, дкато не разберат какво е, защото ми звучи притеснително.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #2 -: Септември 24, 2006, 17:50:14 »

На мен също ми звучи притеснително. Докторката не е шарлатанин, излекувала е доста хора, които познавам. Проблеми с бъбреците и яйцниците си има, но за всичките други неща сега чувам. Ще си направя изследвания. Страх ме е само, че тъпите доктори пак нищо няма да ми кажат и ще ме сложат да лежа десет дни на системи. Баща ми почина от рак на белият дроб и наистина имаше заболяване на кръвоносните съдове. Докато го открият това заболяване минаха години. Изследването е достатъчно гадно, прават ти цветна снимка на съдовете и много болезнено.
Активен
margaret tatcher
Newbie
*
Публикации: 61

« Отговор #3 -: Септември 24, 2006, 20:38:22 »

Ох, в момента съм малко разстроена и ми е малко трудно да пиша, но не знам кога пак ще мога да вляза, е мисля, че е важно... Ако мнението ми е леко безсмислено и изреченията не са много логично свързани - моля за прошка!

Та...
Аз и майка ми сме ходили на иглотерапия в София - при една от най-най-най-добрите терапевтки в цяла България. Д-р Неда... Ох, не мога да кажа в момента фамилията, защото си ни е близка и съм си свикнала "Неда, Неда". По-късно ще погледна визитката.
Та тя е завършила преди това медицина, специализирала е ортопедия и неврология. Аз при нея лекувах проблеми с гърба и атрофия на почти половината мускили по цялата дясна половина на тялото ми след едно гипсирване, възстановяването след което беше много трудно и мъчително, имайки предвид останалите ми проблеми с гърба и т.н.  
Майка ми лекуваше артрит.

Минусите на иглотерапията са, че си трябват доста процедури, а това е доста лошо, особено, когато лечението излиза и много скъпо. При нас проблемът беше, че трябваше да пътуваме всеки ден до Сф. А от там ни стъпваше толкова скъпо като пари и време, че нямам думи. За това и нямаше как да продължим да се лекуваме.

Само че ще те посъветвам нещо - сигурна съм, че жената не е шарлатанка, но задължително трябва да си направиш всички нужни медицински изследвания свързани за всяка една от диагнозите й. Всеки алтернативен терапевт би трябвало да го изисква, защото изследвания, които и на нея самата ще са й необходими, преди да започне лечението. Особено мисля, че е много спешно да направиш изсл-то на кръвта. Знам за какво става дума, инжектиране с контрастно вещество, снимка и т.н., т.н. ... :( Съжалявам много!
Но мисля, че колкото по-скоро - толкова по-добре е да го направиш. Сама каза колко време е отнело при баща ти диагностицирането на заболяването. И мисля, че това е първото нещо, което трябва да лекуваш!
Никакви системи, сама виждаш, че са помогнали временно и сега пак си в същото положение...

А за черния дроб - не е задължително да е от алкохол. Медикаменти, неправилен хранителен режим и т.н. ...

Дано съм била полезна, ако се сетя още нещо - ще пиша!

Надявам се иглотерапията да ти помогне! Вярвам го!
Активен

i][size=14]Too Much Is Never Enough[/size]

<~Моето си игуанче
[/b][/i]
Mina
Newbie
*
Публикации: 9191

« Отговор #4 -: Септември 24, 2006, 21:12:37 »

Лошата, не знам каква е тази жена, но съм чувала за друга подобна , пак в Пловдив, която обаче се занимава с ирисова диагностика. И след като ти постави диагнозите изписва билки. Чувала съм , че е помогнала на много хора точно поради факта, че диагнозите и са много точни.
Както и да е, де. За всичките тия болести, които изброи , човек може да не подозира и да си живее безметежно. Почти всяка жена има слаби кръвоносни съдове, т.е. страда от разширени вени. Ако си пушач как няма да имаш проблеми с белия дроб? Камъни в бъбреците ли? Ми когато при неправилна обмяна на веществата в кръвта има повече пикочна киселина, следващото е да се образуват гореспоменатите. Досега не съм чувала някой да си живее с половин неоросен мозък , ама карай. Плюс това лошото оросяване не е следствие само на слаби кръвоносни съдове. То може да е причинено от въпросните шипове, ако те са разположени в по-горната част на гръбнака.
За черния дроб мога да ти кажа ,че процентът на заболели от цироза на черния при хора , които не близват алкохол, е същият кято при пияниците. За далака същото се отнася. Обикновено черния дроб започва да буксува , когато обмяната на веществата в организма е неправилна, както  е при теб ,явно.
 За иглотерапията, като такава , съм чувала , че е много ефикасна, точно поради това , че се стимулират точките ,които отговарят на даден орган. Според мен е хубаво да ходиш. Най-малкото ще се тонизираш доста. А за другите работи- майката му е правилен живот.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13711

« Отговор #5 -: Май 09, 2010, 15:58:30 »

Ох, чудя се и аз на иглотерапията...Дали ще помогне за схващанията ми в областта на тила, за болките в гърба...
И понеже не е малко пари все не се решавам... Rolling Eyes
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11172

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Май 09, 2010, 16:09:00 »

А знаеш ли с какъв произход са болежките? Аз другата седмица съм на кинезитерапевт, така и така ми е подарък масажа, ако ми хареса и усетя промяна, ще ходя редовно. Че при мен взе да се задълбочава проблема, а все не остава време за лекар. Моите болки са с във врата и целия гръб, често и левия крак край хълбока ми придръпва и озтръпва. Единственото, което знам, е че съм с ошипявания по коленете и тазобедрените стави - но е диагноза от преди десетина години  Rolling Eyes Защо точно към иглотерапия си се насочила? Масажи, прегледи, физиотерапия мисля, че биха имали по-решаващо значение  Rolling Eyes Поне за себе си съм го предвидила като задължително в най-скоро време  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13711

« Отговор #7 -: Май 09, 2010, 18:17:04 »

Не, освен гребначното изкривяване, друго не зная. И да, чудя се на какъв конкретно лекар да ида за диагнози...
Ами, Пупи, насочила съм се, защото се чудя вече как да се облекча Unsure Ходя на масаж, не при кинезитерапевт, в студио, всеки месец и има ефект, но не толкова за тила/врата, пък и е краткотраен относително...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #8 -: Май 09, 2010, 19:06:47 »

Може би наистина трбява да минеш някакво лечение-физиотерапия или масажи. В 5-та градска има такова отделение по физиотерапия. Може да минеш на преглед при докторката в отделението и тя да ти каже за какво си-за нагревки, за масаж или нещо друго. Цените не бяха високи, в сравнение с всички останали места. Миналата година около 80 лв ми излезе 10 дни физиотерапия и преглед. Така или иначе,ако не си лежащо болен си плащаш всичко, така че ...
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: