star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Опера, театър
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опера, театър  (Прочетена 72537 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #200 -: Ноември 08, 2013, 09:48:20 »

Нали, нали, нали! Cheesygrin
Мен сега ми се ходи на балет.
И на Енио Мориконе, но нямам пари Cry
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #201 -: Ноември 08, 2013, 10:14:36 »

Балет обожавам, ама да не казвам мъжът какво мисли и не мога да го накарам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #202 -: Ноември 08, 2013, 11:13:41 »

Може да ходим двете, ако искаш някой път. Моята етърва е зам.директор на операта, та сме и с връзки.
Моят мъж странно, но му допадна операта. Е, не напира да ходи на вскички представления, но все пак му хареса и не е спал Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #203 -: Ноември 09, 2013, 23:31:17 »

Много си мила, но аз все пак сякаш съм вече по-голям фен на операта, срамувам се, че не я харесвах толкова години, но като отидох и се заплених завинаги Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #204 -: Януари 18, 2014, 20:50:52 »

Опера за бебоци. Безценно. Така щастлива съм, че бях с детето си част от старта на проекта. Просото си струваше страшно, страшно много! Дори само заряда от досега с толкова дечица...Чисти душици!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #205 -: Януари 20, 2014, 10:31:59 »

Опера за бебоци. Безценно. Така щастлива съм, че бях с детето си част от старта на проекта. Просото си струваше страшно, страшно много! Дори само заряда от досега с толкова дечица...Чисти душици!

Да, това изглежда да е много яко, препоръчах го на една приятелка, ама те са малки още...

Аз да се похваля, че успях да взема билети за "Откачена фамилия"- от миналата година се каня, отзивите са много добри, дано да оправдае очакванията.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #206 -: Януари 30, 2014, 10:33:26 »

Фей, взела съм си билети за Травиата Cool Thumbup не помня дали ми каза, че е хубава или не обаче Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #207 -: Януари 30, 2014, 12:26:35 »

Много е хубава!
Ние май сега чак на премиерата на Пепеляшка ще се отчетем...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #208 -: Март 17, 2014, 09:50:36 »

Някой бил ли е скоро на театър на постановка, дето не е супер простотия? Събирам идея, че ми се е приходило Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #209 -: Март 17, 2014, 11:37:00 »

Някой бил ли е скоро на театър на постановка, дето не е супер простотия? Събирам идея, че ми се е приходило Smile

Утре съм на "Хамлет" в Народния и мога да дам отзиви...Отдавна не съм ходила на нещо толкова класическо, обикновено ходим на хумористични в "Сълза и смях" и Сатирата.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #210 -: Март 17, 2014, 11:54:04 »

Корни, Хамлетът е много откачен  Cheesygrin Нали този на Явор Гърдев? То май друг Хамлет, хеле пък в Народния, в момента няма.  Razz На мен лично ми хареса, но правя уговорката, че не е съвсем класика в жанра, има много отвеяни и откачени режисьорски решения, някои от които идват мааалко вповече  Lol (обърни внимание, че не се препоръчва за лица под 16 г.  Lol). И се приготви за сериозно времетраене, някъде над 3 часа беше, мисля. Ние не вярвахме, ама се оказа истина.  Lol Минават бързо, но сигурно ако не ти хареса, са мъчителни. При нас някои хора си излязоха след антракта.  Razz За мен лично спектакълът има няколко основни плюса, които изнасят цялата постановка: 1. Сценографията е много новаторска и грандиозна. 2. Леонид Йовчев, Мариус Куркински и Валентин Ганев. Удоволствие е да ги гледам, просто са уникални актьори.  Wub Бих го гледала пак заради тях най-вече.  Razz Дано не съм спойлнала нещо, но за мен този Хамлет беше много вълнуващо преживяване и ми е много мил.  Cheesygrin Интересно ще ми бъде мнението ти след като го гледаш  Stuart
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #211 -: Март 17, 2014, 12:45:54 »

Ох, с 3те часа ме притесни, аз пишкам на максимум 2 часа  Lol Ама щом има антракт, ще преживея  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #212 -: Март 17, 2014, 13:18:24 »

Аз исках да питам дали някой е гледал "Ритъм енд блус" и дали си струва, или пак е комерс и простотия.

В сряда сме на "Дон Жуан", а скоро нашата опера поставя и "Исус Христос суперзвезда", та ще уважим и нея.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #213 -: Март 17, 2014, 13:57:04 »

Ххаха, Кат, това звучи точно като нещо, което не бих гледала и пари да ми дават. Най-обичам такива "режисьорски" идеи, дето примерно хващат Хамлет, събличат го по шарени гащи и той псува, препъвайки се по сцената и на тва му викат: нов режисьорски поглед. Въх. Хахах
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #214 -: Март 17, 2014, 14:07:14 »

Ами, зависи  Cheesygrin Не е най-откаченото нещо, което съм гледала. Аз като цяло нямам висок праг на търпимост към прекалени модернизми, ама това ми беше близо до границата без да я прекрачва. Поне аз лично усетих замисъла на режисьора, не беше просто да се правим на много модерни и арт, както се получава често  Razz А и все пак това е Народният театър, те не си позволяват някакви прекалено откачени неща, за разлика от Сфумато примерно  Razz Просто за "Хамлет" даже и някой да го постави 1:1 с пиесата, най-много публиката да умре от скука и досада. За мен лично с такива стари текстове трябва да се работи много, за да им се вдъхне живот и да звучат/изглеждат актуално. Т.е. не е лошо да се вложи малко нещо шантаво, което да ти привлече вниманието и да погледнеш по друг начин на нещо толкова поставяно и използвано, че чак досадно на моменти. Та, Ути, на теб специално не бих ти го препоръчала, но ми е интересно Корни какво ще каже  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #215 -: Март 31, 2014, 09:57:39 »

Говорихме си за "Хамлет" отделно, та не съм написала тук...

Какво да кажа- не се гледа трудно въпреки 3те часа, бързо минават, на много места си е 1:1 с класиката, макар че аз съм чела друг превод явно и този ме дразнеше.

Но "новаторските" елементи на места ми бяха жалки и смешни, не беше нужно да гледам веещи се мъжки прелести и женски гърди, за да има съвременно звучене...Да не говорим как Хамлет си седеше по гащи над публиката и половината време му гледах задника. Разбирам, че актьорът се гордее с тялото си и няма задръжки, ма това е "Хамлет", бе, малко уважение към Шекспир поне можеше  Rolling Eyes

А иначе гледахме и "Жизел" в кино Арена, много ми хареса, първата част е идеална за начинаещи зрители в балета- разбираема, увлекателна, хубава музика...Втората е малко по-абстрактна и не ми хареса толкова, но пък професионалният музикант с нас се впечатли именно там.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #216 -: Март 31, 2014, 20:07:46 »

Вярно ли се разхождат дибидюс голи по сцената?!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #217 -: Април 01, 2014, 12:14:34 »

Вярно ли се разхождат дибидюс голи по сцената?!

Хамлет- да,  и то си показва и предните и задните прелести нарочно, баш си се веят и всичко се вижда, не знам бабите как са спали нея нощ  Lol (за деца поне е забранено). За около 5 минути поне се показва от всички страни и ъгли, личи си, че си обича тялото  Cheesygrin

А мадамата си повя само горните прелести, пак чисто голи, в друга сцена...

С което все пак не искам да храня пиесата, актьорите се стараха, не е зле, само тези сцени ми бяха повече простотия, отколкото изкуство...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #218 -: Април 01, 2014, 22:13:26 »

Гнусничко. Никак не съм за модерно изкуство аз.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #219 -: Април 01, 2014, 23:34:51 »

То това не е изкуство, това е пошлост и простотия. Съгласна съм, че голотата сама по себе си не би следвало да е нещо просташко, но в бг театъра не съм видяла друго.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #220 -: Юни 11, 2014, 19:30:23 »

Тази година на "Варненско лято" има страхотни попадения, въобще от целия сезон съм много доволна. Само снощи бях на една пиеса, от която очаквах повече, но имаше много фактори, които направиха преживяването не особено приятно. Тая публика имам чувството, че за първи път стъпваше в театър. Първо щях да замеря с нещо една скопожа, която през цялото време снимаше с телефона си и то баш на първия ред, под носа на актьорите. И второ, това ръкопляскане през цялото време направо ме уби - след всяка сцена, след някоя по-забавна или силна реплика, голямо ръкопляскане падна, все едно на някакъв ситком бях. А пиесата беше толкова сериозна и лирична, пълна излагация.
Иначе всичко друго, което посетихме, беше великолепно!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #221 -: Юни 13, 2014, 10:12:02 »

Ще водя мама и свекървата на Васко Василев. Честно казано нямам търпение, а има толкова много време до тогава. Поне съм сигурна, че няма да съм разочарована от събитието  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #222 -: Юни 13, 2014, 10:24:39 »

Завиждам.  Razz Хем съм била вече веднъж.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #223 -: Юни 13, 2014, 10:27:56 »

Мен само комарите ме плашат, че ще сме точно до Дунава, на открито. И чоплещите семки, че в летния театър това е редовно...явно нещо ги предразполага да слушат хубава музика и да правят свинщина  Razz
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #224 -: Юни 13, 2014, 13:11:42 »

Като видях, че си се похвалила във фб, веднага и аз отидох да си купя билети  Big grin

Между другото, във вторник сме в Русе!
Активен

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: