star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Опера, театър
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опера, театър  (Прочетена 90536 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17527

A believer

« Отговор #175 -: Април 05, 2012, 18:35:48 »

Lol Lol Lol

Ххахахах, вече се разплетох благополучно, молА, молА
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9125

« Отговор #176 -: Април 20, 2012, 12:05:25 »

Гледайте в НДК моноспектакъла "В защита на пещерния човек". Както казва рекламата- наистина е истерично смешно. За разликите мъже-жени. Идеално за терапия на двойката или да се посмеете с приятели Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #177 -: Април 27, 2012, 11:07:27 »

Живо препоръчвам в Младежкия театър "Криминале 2Д" страхотно представление, млади актьори, много свежи и забавни.
Активен
Tess
Newbie
*
Публикации: 1382

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #178 -: Май 01, 2012, 00:00:50 »

Някой да е гледал " Идеалният мъж" в Народния театър? Чудя се между нея и "Почивен ден " на Камен Донев в Сълза и смях. Като се има предвид, че разликата в цената на билетите сигурно ще е двойна....
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #179 -: Май 01, 2012, 12:54:51 »

Почивен ден е много зле според мен.
Активен

Моето име е Любов.
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7233

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #180 -: Май 01, 2012, 14:23:42 »

На мен 'Почивен Ден' доста повече ми хареса от 'Кръщене'. Стабилно се посмях.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #181 -: Май 01, 2012, 14:27:04 »

На мен "Идеалният мъж" помня, че много ми хареса, но отдавна го гледах и не мога да ти кажа с подробности.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #182 -: Февруари 21, 2013, 00:19:09 »

Значии, ходихме 4ма човека да гледаме за Пещерния човек, по препоръка на Корни преди време и просто ни идеше да си прережем вените. Толкова елементарен хумор, че просто нямам думи, като от най-евтиния ситком, с реплики от най-плоските вицове за мъжа и жената. Не знам и аз какво очаквах, ама това си беше някаква комедия само за гъски, то и само те се кискаха в залата, де. Забавни са ми веселите сюжети от съжителството на мъжа и жената, но очаквах нещо интелигентно, като простотиите на които се смеем вкъщи, на историите на Ути, или като тия, дето като цяло си ги разказваме. Просто от тях ще стане много по-забавна комедия от това клише, дето го гледахме днес, в което мъжът е телевизор и риболов, а жената готвене и шопинг.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7233

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #183 -: Февруари 21, 2013, 03:47:39 »

Пропусна да кажеш, че мъжът между краката имал копие, а жената [глас от публиката] кошница.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #184 -: Февруари 21, 2013, 08:34:46 »

Хихи, Биз, мерси Shame
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #185 -: Февруари 21, 2013, 11:39:45 »

На мен ми беше харесал "Пещерния човек" и най-вече за това, че за първи път не ми доскучава моноспектакъл...не знаех, че го има във Варна, дали е същото..?
Доколкото помня бяха точно неща като на Ути разказите, естествено, че малко плоско като в ситком, ти какво очакваше, Достоевски ли?
Няма да го защитавам, защото вече не помня детайлите и кое точно беше хубаво, но бяха приятно прекарани два часа, далеч от катарзис, разбира се....е, ако си чел 3 пъти книгата "войната за капака на тоалтената чиния" сигурно е скучно, защото се повтаря, но тогава само я бях прехвърлила.

Аз искам да питам дали някой е гледал "Откачена фамилия" в Сатиричния,  гостуващ Хасковски театър? Искам да гледам нещо хубаво, не ми се рискува пак.
Последните пъти все не улучваме на постановки, последно гледахме "Суматоха" и колкото и да са добри актьорите, постановката за нас беше ужасно скучна..
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #186 -: Февруари 21, 2013, 14:20:12 »

Абсолютно е същата постановка, откакто си я споменала, е наистина голям хит и поне през 2 месеца я играят тук.
И да, разбира се, че очаквам нещо готино и възвишено, все пак отивам на театър, а и оставям немалко пари. Ако исках простотии, просто бих си пуснала телевизора. Но няма нужда да го правя, защото на всяка нова постановка, която пробвам, неименуемо има по нещо "пикантно", тук, например, започнаха с Николета Лозанова.

За съжаление тук не е София, играят се предимно хитови неща, то това се и търси, де. И разликата от едно време с хората по театрите ми се струва огромна, сега не знам по-достъпно ли е, какво. Или хората просто масово са изпростяли, но просто ми омръзна да гледам такива елементарности. Не, че е чак толкова крайно лошо, просто би било нещо,  което бих си пуснала на фон на телевизора, докато готя и да му хвърлям по едно ухо и да се засмивам на всяка 10-та реплика.

И, съжалявам, не беше насочено към теб, просто наистина ми омръзна да си губя времето, парите и най-вече надеждите, че ще улуча нещо интелигентно като комедия.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #187 -: Февруари 21, 2013, 14:41:19 »

Бррр, стреснах се от тая Николета през Гугъл изображения.

Странно да започнат с нея, аз помня, че си беше горе- долу по книгата за Войната, не е имало български "осъвременявания“...

Иначе ако идвате в София, препоръчвам Сатиричния, ако искате нещо смешно- само там комедиите не ме разочароват и наистина са смешни.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #188 -: Февруари 21, 2013, 15:06:11 »

Боже, ама това по Войната за капака ли е правено? Еми на мен това ми беше смешно като бях на 15, вече ми се обясняват доста неща Cheesygrin
Ще го имам предвид, а и аз не твърдя, че съм върха на интелигенцията, сигурна съм, че има страхотни неща, просто не попадам на тях. И просто вече не трябва да се подлъгвам по масово препоръчвани неща, просто едно време, когато хората хвалеха нещо много, то наистина беше много хубаво. А сега е все едно да слушаш комшийката.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #189 -: Февруари 21, 2013, 15:17:12 »

Боже, ама това по Войната за капака ли е правено? Еми на мен това ми беше смешно като бях на 15, вече ми се обясняват доста неща Cheesygrin

Биз, тази книга хората я препоръчват като дълбока психология и я подаряват при сватба примерно, много бързо си надраснала всичко на 15  Lol
На мен не ми хареса де, защото повтаря едно и също, но ми беше интересен моментът с праисторическия човек (ловецът и т.н.) и че всичко идва оттам..като го чуеш за първи път, е интересно. Браво, че си я чела на 15, аз по това време не бях виждала гол мъж дори  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #190 -: Февруари 21, 2013, 15:52:33 »

Беше много популярна по това време в компанията ми Cheesygrin
Това обяснява още някои неща за пиесата - стори ми се доста морално остаряла, а то наистина е така, т.е. в съвременен вариант, щеше да има много нови ситуации, предполагам - за компютри и т.н.
Та, тогава като я четох ми беше забавна, бяхме тийнове и много се смяхме, защото никой от нас не беше живял с половинка, все пак. За психология, не знам. И ситуациите, и книгата, ако се взима насериозно, е за доста под средното ниво на интелигентност. В смисъл, не мога да си представя на някой около мен да му се налага да му се обяснява по този начин, че мъжа и жената са различни, разбираш ли, за да живеете по-добре. Както и да е, де. Наша е грешката, че не сме си направили достатъчно проучване явно Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #191 -: Февруари 21, 2013, 17:53:59 »

Само да кажа, че книжките на тия автори са много свежи и представят по забавен начин неща, които иначе не забелязваш в ежедневието, според мен си я чела твърде рано, Биз, някак далеч от тези неща си била. На мен лично много ми допадат, макар че и аз ги четох преди 4-5 години де. Определено не бих ги сложила в графа простотия, а аз имам нетърпимост към простотията принципно.

В тази връзка - не грешиш. Театърът е страшно изпростял, страшно! Все едно гледам тия олигофрени Комиците, само някакви плоски, тъпи смешни, на които някакви гъски само се заливат от смях, нищо смислено, нищо, което да те накара да се замислиш. Явно театърът вече се стреми да е достъпен за масите, не за интелигенцията, за да се посещава, не знам. От години не съм ходила на хубава постановка, всеки път се разочаровам, а даже рядко гледам комедии!
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #192 -: Февруари 21, 2013, 20:36:36 »

В тази връзка - не грешиш. Театърът е страшно изпростял, страшно! Все едно гледам тия олигофрени Комиците, само някакви плоски, тъпи смешни, на които някакви гъски само се заливат от смях, нищо смислено, нищо, което да те накара да се замислиш. Явно театърът вече се стреми да е достъпен за масите, не за интелигенцията, за да се посещава, не знам. От години не съм ходила на хубава постановка, всеки път се разочаровам, а даже рядко гледам комедии!

Значии 1:1 е това, което усещам, особено частта с Комиците. Особено на 2 класически произведения като ми ги "изиграха" и всички се заливаха от смях, просто ми идеше да се гръмна. Това, което единствено продължава да ми харесва е Камен Донев, просто никога няма да ми омръзне, но не мога само това да гледам, ебаси! Пробвах и друга негова постановка, която ми беше слаба (но поне не просташка), но Лъчо хареса пък една друга, която не успях да гледам.

Иначе за книжката - аз също я намирам за свежа и ми беше смешна, но просто вече е стара, много пъти са дъвкани тия неща, в смисъл самите лафове и шеги вече са остарели, за да ги гледам в постановка. И просто казвам, че е забавно четиво, но не мога да го приема като психология за големи, зрели хора.
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2746

« Отговор #193 -: Март 03, 2013, 10:19:50 »

Аз сега започнах да откривам театъра и за тази година съм решила да се помъча да изгледам повечето постановки, които се играят в Народния.
Така че всички препоръки за добри постановки са ми добре дошли.
Вече гледах "Хъшове" и "Полет над кукувиче гнездо". Особено втората уникално много ми хареса и въздейства. Взела съм си билети за "Хамлет" и за на Камен Донев новата постановка.
На прицел са ми "Идеалният мъж", "Дон Жуан", "Крадецът на праскови".
Също така ще ходя и на балет за пръв път.
И много се радвам, че покрай това мое решение запалих и други приятели и колеги да идват с мен да си пообогатим културния живот. Smile
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #194 -: Март 03, 2013, 10:21:36 »

"Крадецът на праскови" е доста бездарна да ти кажа, поне на мен не ми хареса, самият подбор на актьори е некадърен според мен. Иначе "Идеалният мъж" е много готина Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #195 -: Октомври 17, 2013, 17:50:02 »

Открихме сезона с Аида. Много ми хареса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #196 -: Октомври 28, 2013, 18:10:19 »

Еее, вярно ли, супер, ние ще ходим също!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #197 -: Октомври 28, 2013, 21:56:12 »

Да Smile Сега ще ходим към края на ноември сигурно пак, ще видя.
Нямам търпение да водя Цвета на детска опера, прекрасни са.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #198 -: Октомври 29, 2013, 08:53:00 »

Златният телец - трудно ми беше да повярвам, че Сърменов, Врачански и Мутафова могат да вземат участие в подобна глупост.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #199 -: Ноември 08, 2013, 08:49:17 »

Фей, все забравям да напиша, Аида беше страхотна!
Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: