star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Поликистоза
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поликистоза  (Прочетена 168633 пъти)
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #500 -: Октомври 06, 2010, 23:17:44 »

michelle, не се притеснявай, всичко ще бъде наред. Ако ще пускаш хормони, виж какво ти е съотношението ЛХ и ФСХ, то е сигурен критерий, моят тестостерон и ДХЕА бяха в нормите, а съотношението ми беше провече от критично - 2.5. Т.е., не знам само по тях какви заключения ще се правят. Стискам палци всичко да е наред. Аз половите винаги ги правя в Цибалаб, а в Бодимед - обременяванията, според мен всички лаборатории са на едно ниво, но това си е лично мое мнение.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #501 -: Октомври 06, 2010, 23:24:33 »

Цибалаб, според всички добри доктори, които познавам, е абсолютна мизерия в точността на резултатите. Аз те съветвам да не ги правиш там. За хормони може пък и да е различно, не знам.

Мишел, странна работа, направи си хормоните, които ти каза Ивена, също и не се притеснявай. Сподели резултатите и стискаме палци!
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #502 -: Октомври 06, 2010, 23:42:54 »

Aаа, Бодимед било, сори... Stuart
Ами ще ида там, то и без това петъка, когато най-вероятно ще си пускам изследванията, ще е 9ти ден от цикъла ми и изобщо не знам колко верни ще са стойностите на тестостерона, но поне ориентировъчно.. После, ако има нещо притеснително, ще се правят повторно точни изследвания явно..

Т.е. съветвате ме, освен тестостерон и ДХЕА, да пусна и ЛХ и ФСХ.. ще има ли изобщо смисъл в този ден от цикъла ми??

Мерси много за отговорите Kiss Kiss Kiss   Ох, ама така хубаво си бях планирала петъка, сега ще ходя да ме бодат.. Frown
Активен

C’est tout!
Ivena
Newbie
*

« Отговор #503 -: Октомври 06, 2010, 23:51:56 »

Принципно тестостеронът може да се пусне когато и да е, ЛХ и ФСХ са от трети до пети ден. Моят съвет за хормоните е да се спазват изискванията за дните, иначе може да се направи грешна интерпретация на ситуацията. Знам, че май ти е невъзможно да изчакаш за тях в БГ, в Г-я има ли как да се пуснат, когато трябва? Между другото, за да те успокоя, един от моите гинеколози ми каза, че "мултикистозата" не била притеснителна, при нея кистите са хаотично пръснати навсякъде, често срещана е, и докато цикълът е редовен, не бива да ни притеснява. Обикновено картинката при ПКЯ са кисти под формата на огърлица.  
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 23:55:43 от Ivena » Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #504 -: Октомври 06, 2010, 23:58:19 »

Да, Ив, в Германия има как да си изследвам хормоните и по всяка вероятност ще го направя при следващия цикъл. Признавам, че изобщо не бях наясно кога кой хормон се изследва, но гинекологът ми явно е пуснал само тестостерон точно поради факта, че знае че полетът ми е следващия четвъртък, за да се ориентира горе долу в ситуацията.

Ами аз четох същото за мултикистозата, че общо взето не е особено притеснителна. Другото, което забравих да спомена е точно това, че цикълът ми от януари насам е редовен и че моите кисти са хаотични, а не под формата на огърлица (сама си ги видях  Cheesygrin).

« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 00:00:19 от michelle » Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*
Публикации: 12038

« Отговор #505 -: Октомври 07, 2010, 13:29:45 »

Може да е просто реакция от спирането на ок. Много много се надявам да е така.

Пусни си и прогестерон - при мен всичко останало беше супер, само той на 0 и там се видя проблемът. Но наистина питай в лабораторията - те би трябвало да знаят кое в кой ден се пуска, или направо се обади на гинеколога.

Това за формата на огърлица не знам дали е меродавно, аз такава форма съм нямала, съвсем хаотично си беше всичко. И то в повечето случаи дори не се виждаха такива кисти или само единични, ами самата обвивка на яйчника е удебелена.
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #506 -: Октомври 07, 2010, 13:49:13 »

Прогестеронът не се ли изследва само при доказана овулация? В тези дни от цикъла май, май няма особена полза и от него.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #507 -: Октомври 07, 2010, 13:58:10 »

Те така разбраха, че нямам овулация всъщност...
Яд ме е, че не помня вече, от толкова информация за 2 години яко съм почнала да трия.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #508 -: Октомври 11, 2010, 10:36:59 »

Здравейте, въпросът ми не е много за тази тема, но реших, че е по-добре да не пускам друга. Проблемът ми е следния (даже май бях писала в темата за гастроентеролог) - от известно време чувствам постоянна тежест ниско вляво, някъде около яйчника. Първо ходих на гинеколог (няколко пъти), но се оказа, че няма гинекологична причина за болката. Имам киста на левия яйчник, която беше 4 см., а след 6 месеца ОК вече е 2.6см. Ходих на гастроентеролог и ми правиха изследвания на дебелото черво (сигмоидоскопия и иригография), които също не показаха нищо притеснително. Лекарката ми изписа Цинарикс. Вече един месец след това тая болка продължава. Не е силна, но тъпа и сравнително постоянна. Вече не знам на какъв лекар да отида. Възможно ли е да ме боли от кистата на яйчника или някаква друга идея да ми дадете...Вече не знам какво да правя... Unsure
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #509 -: Октомври 13, 2010, 14:10:16 »

Момичета, малко късно се включвам, но почти не се задържам вкъщи.. Пуснах си миналия петък само двата, предписани ми от гинеколога, хормона - тестостерон и дхеа-с, и двата са в норма (реших да не се правя излишно на лекар). Да споделя също, че съм ужасно радостна - микробиологията ми е перфектна, резултатът от цитото също е ок - IIA.
В понеделник бях при лекаря си, погледна резултатите и каза, че няма нищо притеснително. Поговорихме си малко за моите яйчници и установих, че съм се заблудила, че и двата са кистозни, всъщност е, както беше написано на резултата от тазовата ехография, само единият и то с много малки кистички. Гинекологът ми каза, че няма нищо притеснително (не зная до колко това е така) и че не се налага някакво хормонално лечение на този етап при положение, че цикълът ми е редовен, нямам болки, нямам ясно изразено акне или прекомерно окосмяване (макар аз самата да виждам някакви заченъци, той каза, че нищо ми няма..). При първият преглед ми беше казал, че евентуално, след като види хормоните, ще се наложи да пия Жанин или други подобни ОК. Когато завчера го попитах дали е нужно да пия някакви противозачатъчни, той каза, че само ако искам да ги ползвам като контрацептивно средство и ми препоръча Джаз или отново Ясмин...

Честно казано дълго време се чудих дали да не ги започна сега, но прецених, че организмът ми доста добре се справя с възвръщането на хормоналния си баланс и реших още няколко месеца да съм без. Края на декември Santa си идвам отново в Б-я и ще си пусна изследване на всички хормони.. ще ми се, също така, да видя дали кистите ще се изчистят от сами, без ОК, защото имам някакво такова тайно усещане, хаха Cheesygrin

Може да ви звуча ужасно лаишки, но според мен всички тези проблеми, свързани с яйчници, хормони и пр. са на психогенна основа.. Стрес, небалансирано хранене, нередовен спорт.. всичко е на лице в момента, а е факт, че преди 2-3 години животът ми беше като "по учебник".. Ще променя първо тези фактори преди да посегна към лекарствата. И ще бъда позитивна!

Ето тук качвам и резултатите от изследването:
Активен

C’est tout!
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #510 -: Октомври 13, 2010, 14:19:54 »

Браво на теб и резултатите. Правилно си решила да отложиш ОК поне до декември... ако изобщо после искаш или трябва да ги започваш отново. Като се върнеш си направи всичко друго, отиди пак да те прегледат и се грижи добре за себе си. Smile Всичко ще ти наред.

Такаа, аз имам един въпрос дето ме човърка още от лятото, разисквахме го с една видна хубавица-докторица, обаче стигнахме до извод, който мен леко ме неудовлетворява. Пиша го тук, защото знам, че повечето от вас, които са имали някакви хормонални неразположения са го пили. За Дуфастон става дума. Въпросът е : как влияе той на овулацията? съществува ли таква въобще, докато го пиеш и трябва ли да се пазиш повече през това време? Или пък обратното - действат като ОК? И въобще влияе ли някак на възможността за забременяване или е напълно неутрално?

Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #511 -: Октомври 13, 2010, 14:27:46 »

Всичко зависи от схемата, по която се приема - може да подпомогне забременяването, или пък да потисне овулацията. Само по себе си не е противозачатъчно, трябва да се пазите допълнително.
Аз го пия в момента да поддържане на бременността.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #512 -: Октомври 13, 2010, 14:31:58 »

Така, веднага казвам схемата и за какво го пия. Пия го за отлагане на цикъл. Схемата е да го пия от деня на овулация до деня, в който реша, че искам да ми дойде. Т.е. около 3 седмици. По 2 на ден.

И ние до този извод стигнахме с Кат, иначе - че оказва неутрално въздействие и си трябва нормално пазене. Обаче ми е е много странно, нали все пак са хормони.. мен ме притеснява най-вече да не оказва стимулиращо въздействие.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 14:34:18 от Bambina » Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #513 -: Октомври 13, 2010, 15:20:13 »

Ами то е прогестерон - стимулира лигавицата на матката, за по-лесно закрепване на ембриона. Твоята схема е точно схема за подпомагане на забременяване. Обаче, при положение, че по принцип нямаш проблеми с прогестерона, докато го пиеш ще имаш същите шансове за забременяване, които имаш и без да го пиеш. Така де, права си, неутрално е в случая.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #514 -: Октомври 13, 2010, 21:46:29 »

Няма стимулиращо, помня, че го четох тва някъде, неутрално е, така че се пази...
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #515 -: Октомври 13, 2010, 22:00:18 »

Че ще се пазя, да, само 'стимулиращо' действие, се надявам да няма. Чудя в каква фаза от цикъла и хормоните съм, като съм по време на Дуфастона, започнат от овулация, докато го спра.. и се чувствам тъпо, че не знам.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #516 -: Октомври 13, 2010, 22:31:28 »

Бамб, ти май имаше по-къс цикъл? Тогава май ако оплождане стане факт, оплодената яйцеклетка ще има по-голям шанс за закрепяне и след това задържане.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 22:34:16 от Xpucu » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #517 -: Октомври 13, 2010, 22:33:37 »

Аха. Суупер.

Но пък е единственото хубаво нещо за отлагане на цикъл, никакви проблеми нямам с него. Ще внимавам..
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 22:36:12 от Bambina » Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #518 -: Октомври 13, 2010, 22:35:25 »

Ама ти веднъж ли ще го пиеш само?
Активен

Charming
Newbie
*
Публикации: 165

Dangerously In Love ....

« Отговор #519 -: Юли 13, 2011, 00:00:27 »

Момичета, исках да попитам някой, който е запознат с ПКЯ, дали трябва да се ходи всяка година на хормонални изследвания и какви мерки трябва да се вземат преди да е станало твърде късно за забременяване по естествен път  Confused
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #520 -: Юли 13, 2011, 14:37:20 »

Ами изчети темата, има много и хубава информация.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #521 -: Юли 13, 2011, 20:45:31 »

Момичета, ще питам тук, за да не отварям нова тема. От два дни пия Дуфастон за предизвиквнее на  цикъл. Причината съм я обяснила в една друга тема, но идеята ми е колко дни след последното хапче да очаквам цикъл? Схемата ми е пет дни по 4 хапчета ( 2 сутрин и 2 вечер ).
Активен

macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #522 -: Юли 20, 2011, 15:37:18 »

На мен след Дуфастон ми дойде на 4-тия ден.. води се около 2-3 дни след приема. Така че го очаквай и споко Smile

О да, чак сега видях кога си писала.. Smile
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 15:44:30 от macka``` » Активен
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #523 -: Юли 20, 2011, 19:08:49 »

Днес е вече 4-ти ден, но все още нищо...
Активен

macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #524 -: Юли 21, 2011, 13:09:36 »

Значи всеки момент ще дойде Smile Споко.. както спомех и мен ме предупредиха за 2-3 дни, но се оказаха 4-5. Така че не се притеснявай  Wink
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: